POCZTA    |   
    • Polski
 

W dniu 15 czerwca 2019 r. na terenie bocznicy kolejowej zakładu „Pfleiderer” w Wieruszowie odbyły się IV Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn ręcznych.

Na starcie stanęło ponad 30 zespołów z różnych rejonów Polski, w tym czteroosobowa grupa z ZRK-DOM w Poznaniu Sp. z o.o.. Zwyciężyła drużyna, która jako pierwsza przekroczyła linię mety. Mimo, że nasi przedstawiciele nie zajęli miejsca na podium, to i tak spisali się znakomicie.

Oprócz tego organizator zapewnił takie atrakcje jak: przejazd pociągiem na trasie Kępno – Wieruszów – Czastary, przejażdżki drezynami ręcznymi, silnikowymi, rzuty na odległość klockami hamulcowymi oraz pokazy sztuk walki.

Kolejne mistrzostwa już za rok!


W dniu 23 maja 2019 r. Spółka brała udział w kolejnej edycji Targów Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu. Obecny rynek pracy to rynek pracownika. Coraz trudniej jest znaleźć odpowiednich kandydatów do pracy. Podejmujemy różne przedsięwzięcia, by zapewnić zatrudnienie na poziomie adekwatnym do potrzeb. Udział w Targach umożliwił nam bezpośredni kontakt z wieloma poszukującymi zatrudnienia i przeprowadzenia wstępnej rekrutacji.


W dniu 28 marca 2019 roku  odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej Spółki z uczniami  Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych im. Rudolfa Modrzejewskiego w Poznaniu. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy robót geodezyjnych wykonywanych przez zespół geodezyjny Spółki. Zaprezentowano profesjonalny sprzęt geodezyjny jakim dysponuje Spółka. Z uwagi na zainteresowanie młodzieży pracą geodety przy robotach kolejowych mamy nadzieję, że tegoroczni absolwenci podejmą zatrudnienie w Spółce.

Dyrekcji szkoły serdecznie dziękujemy za umożliwienie spotkania.


W dniu 21.03.2019 r. uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Targów Pracy i Edukacji zorganizowanej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zbąszynku. Myśl przewodnia Targów Pracy i Edukacji  to „rozwój zawodowy młodego pokolenia w kontekście życia zawodowego i rodzinnego”.  Wystawiając stoisko mogliśmy zapoznać młodzież uczącą się oraz osoby poszukujące pracy ze specyfiką pracy naszej Spółki oraz zaproponować odbycie przygotowania zawodowego, stażu zawodowego, czy podjęcie zatrudnienia przy naprawie i utrzymaniu infrastruktury kolejowej.

Pani Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego  Ewie Omelczuk oraz Kierownikowi przygotowania zawodowego – Pani Marioli Szukalskiej serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w targach, wystawienie stoiska oraz przedstawienie młodemu pokoleniu możliwości rozwoju życia zawodowego w naszej Spółce.


W dniu 19 marca 2019 roku Spółka brała udział w dniach Zawodowca organizowanych na terenie gimnazjum w Zbąszyniu przy ul. Mostowej. Na wystawianym przez nas stoisku prezentowaliśmy ofertę zatrudnienia dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych w zawodach:

– mechanik – monter maszyn i urządzeń;

– elektromechanik;

– ślusarz.

Zainteresowanych zapoznaliśmy z warunkami podpisania umowy celem przygotowania zawodowego i odbycia stosownych praktyk w Sekcji Maszyn Torowych w Zbąszyniu przy ul. Dolnej 7.
W dniu 16 listopada 2018 roku odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych im. Rudolfa Modrzejewskiego w Poznaniu na zadanie realizowane przez Spółkę. Nazwa zadania to:
„Zaprojektowanie i wykonanie robót dla rewitalizacji toru nr 2 linii kolejowej nr 281 na odcinku Granica IZ – Września od km 127,000 do km 133,580, w ramach projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica/ Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”.
Zapoznaliśmy uczestników wycieczki z pracami odbywającymi się na linii 281 . Zobaczyliśmy jak wykonuje się spawy szyn zgrzewarką oraz na czym polega praca PUN-a . Kierownik robót zapoznał nas z pracami, jakie należy wykonać na tym zadaniu.
Pani Dyrektor Szkoły oraz Opiekunom dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu wycieczki i możliwość zapoznania uczniów ze specyfiką pracy naszej Spółki i zainteresowania młodzieży pracą na kolei.

Projekt pn. Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na linii kolejowej nr 16 na odcinku Ozorków – Łęczyca od km 35,884 do km 47,397 linii kolejowej nr 16 w ramach projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 15, 16 na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno” zostanie zrealizowany w latach 2019-2022. Prace budowlane ruszą w 2020 roku. Zadanie zostanie zrealizowane przez konsorcjum firm Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu, E=R=G Polska oraz ALUSTA.


Zarząd Zakładu Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. informuje, że wygrał postępowanie na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na linii kolejowej nr 16 na odcinku Ozorków – Łęczyca od km 35,884 do km 47,397 linii kolejowej nr 16 w ramach projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 15, 16 na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno”.


Info. o wyborz. Kons. ZRK DOM


Zarząd Zakładu Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. informuje, że w dniu 30.08.2018 roku został zatwierdzony nowy znak graficzny Spółki.
Wkrótce rozpocznie się wymiana nowego znaku graficznego na maszynach, budynkach i stronie internetowej.

W dniu 25 maja 2018 roku odbyła się wycieczka, w której udział wzięli studenci Politechniki Poznańskiej – kierunku budownictwo na linię nr 033 szlak Płock – Płock Radziwie, gdzie jest prowadzona przebudowa nawierzchni torowej mostu kolejowego na rzece Wiśle oraz szlak Strzelce Kujawskie – Sierakówek – Gostynin. Zapoznaliśmy studentów ze specyfiką pracy naszej Spółki i pokazaliśmy jak w praktyce wygląda technologia potokowej wymiany nawierzchni torowej przy wykorzystaniu PUN-a oraz wysokowydajnych maszyn towarzyszących. Z uwagi na duże zainteresowanie młodzieży tematyką budownictwa kolejowego i naprawy infrastruktury kolejowej, mamy nadzieję, że wśród uczestników wycieczki byli potencjalni kandydaci do zatrudnienia, bądź odbycia staży zawodowych.


Panu dr Michałowi Pawłowskiemu – opiekunowi koła naukowego budowy dróg i mostów Politechniki Poznańskiej dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i udział w wycieczce.W dniu 21 maja 2018 r. Spółka brała udział w kolejnej edycji Targów Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu. Obecny rynek pracy to rynek pracownika. Coraz trudniej jest znaleźć odpowiednich kandydatów do pracy. Podejmujemy różne przedsięwzięcia, by zapewnić zatrudnienie na poziomie adekwatnym do potrzeb. Udział w Targach umożliwił nam bezpośredni kontakt z wieloma poszukującymi zatrudnienia i przeprowadzenia wstępnej rekrutacji.

W dniu 21 marca 2018 roku uczestniczyliśmy w II Targach Pracy i Edukacji w Zbąszynku organizowanych m.in. przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zbąszynku. Przedstawiliśmy oferty pracy dla tegorocznych absolwentów oraz zapoznaliśmy kandydatów ze specyfiką pracy Spółki, jej osiągnięciami oraz potencjałem parku maszyn wysokowydajnych. Liczymy, że zainteresowaliśmy młodzież uczącą się oraz osoby poszukujące pracy na lokalnym rynku naszą ofertą pracy.


Pani Dyrektor szkoły – Ewie Omelczuk oraz Kierownikowi przygotowania zawodowego – Pani Marioli Szukalskiej serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w targach, wystawienie stoiska oraz przedstawienie młodemu pokoleniu możliwości rozwoju życia zawodowego w naszej Spółce.W dniu 14 listopada 2017 r. przedstawiciele Spółki brali udział w targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu w ramach Europejskich Dni Pracodawcy. Wystawiając stoisko mieliśmy możliwość zaprezentowania swojej działalności i promowania zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.


Targi Pracy

Targi Pracy

Targi Pracy

Targi Pracy


Dwa zamówienia dla ZRK DOM

Fot. Kapitel, CC0

 

Spółka ZRK DOM z grupy PLK otrzymała dwa zlecenia na prace na liniach kolejowych – na linii 403 w Zachodniopomorskiem oraz 250 i 320 w Poznaniu.

 

Dwa tygodnie temu PLK rozstrzygnęła zapytanie ofertowe na kompleksową wymianę nawierzchni na linii nr 403 Piła Północ – Ulikowo na odcinku Recz Pomorski – Tarnowo Pomorskie (w km 96,189 – 106,940 linii). Była to jedyna spółka, z którą negocjował zarządca infrastruktury. Cenę za wykonanie prac ustalono na 10,5 mln złotych.

W ubiegłym tygodniu spółka ZRK DOM otrzymała zlecenie na wykonawstwo kolejnych prac. Tym razem chodzi o rewitalizację toru nr 250 i nr 320 na stacji Poznań Franowo w ramach programu pn.: „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”. Będą one kosztować niecałe 5 milionów złotych. Informacja o wyborze została poprawiona – pierwotnie poinformowano, że zadeklarowana cena to 5,35 mln złotych.

 


Dzień Kariery

W ostatnim dniu 12 Międzynarodowych Targów TRAKO w Gdańsku tj. 29 września 2017 roku odbędzie się Dzień Kariery. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych odbyciem praktyk bądź podjęciem zatrudnienia w Zakładzie Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Spółka z o.o. na nasze stoisko – B11. Zapewniamy stabilną, ciekawą i pełną wyzwań pracę.


Szczegóły dot. Dnia Kariery można odnaleźć na stronie Targów TRAKO http://amberexpo.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naprawa wagonów 401 Z na poziomie P4 i wyposażenie w elementy przystosowujące do przewozu szyn (11szt.) i podkładów (3szt.).