POCZTA    |   
  • Polski
 

W dniu 18 maja 2017 r. przedstawiciele Spółki brali udział w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu. Wystawiając stoisko mieliśmy możliwość zaprezentowania swojej działalności i promowania zatrudnienia na lokalnym rynku pracy. Przedstawione oferty pracy zostały przyjęte z zainteresowaniem i mamy nadzieję, że przyniosą wymierne efekty w postaci zatrudnienia pracowników na wakujące stanowiska pracy.
Uniwersalna zgarniarka tłucznia USP303 nr fabr. 460 po naprawie głównej – P5 wykonanej w Dolnośląskim Przedsiębiorstwie Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej DOLKOM Spółka z o.o. we Wrocławiu. Odbioru technicznego maszyny dokonano w dniu 27 kwietnia br. Na początku maja maszyn została skierowana do wykonywania robót utrzymaniowych na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp.


Celem przybliżenia specyfiki pracy naszej Spółki i zainteresowaniem podjęcia w niej pracy po ukończeniu studiów w dniu 12 maja 2017 r. została zorganizowana wycieczka dla studentów trzeciego roku Politechniki Poznańskiej – kierunku budownictwo na Bazę Maszyn i Sprzętu w Zbąszyniu oraz budowę realizowaną przez grupę rozjazdowo-przejazdową.
Studenci zostali zapoznani podczas prezentacji ze strukturą i działalnością Spółki, zobaczyli park maszynowy znajdujący się na bazie – maszyny wysokowydajne oraz jak profesjonalnie buduje się i wymienia rozjazdy kolejowe.


Panu dr Michałowi Pawłowskiemu opiekunowi koła naukowego serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i uczestnictwie w wycieczce.


Ambitne zadanie dla Spółki kolejowej z Wielkopolski -100 km w rok.

ZRK-DOM Sp. z o.o.  z Poznania wykona roboty na linii kolejowej nr 351 na odcinku Słonice – Szczecin Dąbie. Wszystko odbywać się będzie w ramach projektu „Prace na linii kol. E 59 Poznań Gł. – Szczecin Dąbie. Główne elementy robót to między innymi:

 

 1. Wymiana nawierzchni kolejowej wraz z oczyszczeniem na odcinku  100 km.
 2. Uzupełnienie tłucznia
 3. Prace Trakcyjne

 

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/zrk-dom-wygral-starcie-spolek-plk-o-kontrakt-za-70-milionow-na-e59-81470.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia z realizacji zadania: uzupełnianie tłucznia w torze wagonami Hopper – Dozator, podbicie toru podbijarką, oprofilowanie podsypki Uniwersalną Zgarniarką Tłucznia ZTU 300 – 01 oraz wykonanie pomiarów geodezyjnych za pomocą systemu GEDO.


Finansowanie remontów i rekonstrukcji zabytków kolejnictwa jest obecnie utrudnione z powodu niekorzystnych regulacji prawnych co wskazywano podczas debaty o ochronie dziedzictwa kolei która odbyła się w Senacie w dniu 25 kwietnia 2017 r.

 

Podczas debaty przedstawiciel Ministra Infrastruktury i Budownictwa zadeklarował że w maju do konsultacji międzyresortowych zostanie skierowany projekt ustawy, która ułatwi ochronę zabytków kolejnictwa. 

 


Budowa kolejnej bazy kontenerowej tym razem Poznaniu – pracownicy ZRK-DOM Sp z o. o. uzyskają dostęp do nowoczesnego zaplecza socjalnego.


Oczyszczarka Tłucznia OT 84

Oczyszczarka Tłucznia OT 84

Transporter Materiałów Sypkich TMS 40.01

Transporter Materiałów Sypkich TMS 40.01

 


Spółka nasza, by rozsławić zawód kolejarza wśród młodych, bierze udział w licznych przedsięwzięciach. Między innymi z okazji „Dnia Ziemi” w Zespole Szkół Publicznych im. Bronisława Malinowskiego w Osinie zasponsorowaliśmy nagrody dla uczniów tej szkoły.


Już po raz dziesiąty firma Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” opracowała zestawienie najszybciej rozwijających się firm w kraju. Wszystkie przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, mogą szczycić się tytułem „Diament Forbesa 2017” a wśród wyróżnionych firm znajduje się ZRK DOM Sp. z o.o. z Poznania.


Bisnode Polska zebrała dane o polskich podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego. Na tej podstawie powstała lista przedsiębiorstw, którym przyznano pozytywny rating wiarygodności (na podstawie wskaźników EBIT i ROA) i miejsce na liście. Wyróżnienie firmy mają wysoką płynność, nie zalegają z płatnościami, wykazują się dodatnim wynikiem finansowym ale przede wszystkim są to firmy które osiągnęły spektakularny wzrost wartości firmy w danym roku – miejsce ZRK DOM Sp. z o.o. to 4 w Wielkopolsce i 26 w całej Polsce.W dniu 11 kwietnia 2017 roku uczestniczyliśmy w Targach Pracy i Edukacji organizowanych przez Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Zbąszynku przy ul. Kolejowej 4.
Przedstawiliśmy ofertę pracy dla tegorocznych absolwentów kierunków technicznych tj. elektryków, elektroników i mechatroników zapoznając kandydatów podczas prezentacji Spółki z jej osiągnięciami, specyfiką pracy oraz potencjałem maszyn wysokowydajnych.


Pani Dyrektor szkoły – Ewie Omelczuk oraz kierownikowi przygotowania zawodowego – Pani Marioli Szukalskiej serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w Targach, wystawienia stanowiska i przedstawienia prezentacji o Spółce.
Testy nowych ubrań roboczych ( nowych materiałów i funkcjonalnych rozwiązań odzieżowych ) będą trwały ok 3 tygodni wszystkie uwagi będą zbierane na bieżąco przez komisję zakładową ZRK DOM Sp. z o.o.
Po wprowadzeniu uwag nowy design zostanie zastosowany w całej firmie.


Zmiana wizualnego postrzegania firmy ZRK–DOM Sp. z o. o. jako firmy infrastrukturalnej – kolejowej polega między innymi na umieszczeniu Zgarniarki Torowej przed siedzibą firmy. Chcielibyśmy żeby w przyszłości Zgarniarka Torowa firmy ZRK-DOM Sp. z o.o. stała się rozpoznawalnym punktem Poznania. Odnowę i ustawienie maszyny przygotował Zespół pod przewodnictwem Dyr. ds. Produkcji oraz Naczelnika bazy Zbąszyń przy wsparciu Związków Zawodowych i Sekcji Inwestycyjno-Utrzymaniowej w Poznaniu – Gratulacje


Maszyna ZT-250A, którą Zespół umieścił przed siedzibą przeznaczona jest do nagarniania tłucznia z poboczy do osi toru i równomiernego jej rozprowadzenia, kształtowania i profilowania pryzmy tłuczniowej oraz zbierania nadmiaru tłucznia z podkładów i przemieszczania go na pobocze. Do napędu zgarniarki służy silnik wysokoprężny o mocy 147 kW pozwalający na samodzielną jazdę z prędkością 80 km/h oraz na jazdę roboczą z prędkością 15 km/h. Do roboczych zespołów konstrukcyjnych zgarniarki należą pługi czołowe i pługi boczne. Sterowanie jazdą transportowa i roboczą maszyny oraz ruchami urządzeń roboczych odbywa się z przestronnej, ogrzewanej kabiny.


Z przyjemnością informujemy, że kolejna baza firmy ZRK DOM Sp. z o.o. dołączyła do Zbąszynia, Poznania poprzez zainstalowanie semaforowego neonu diodowego posiadającego czujkę zmierzchową dodatkowo Kierownictwo podniosło poziom BHP i p.poż na bazie – dobra robota Łódź tak trzymać.


Czekamy na kolejne bazy i zdjęcia zainstalowanych neonów – jesteśmy dumni ze swojego logo i chcemy się nim chwalić.


Nowe kontenery mieszkalne w Sekcji Maszyn Torowych Zbąszyń

Nowe kontenery mieszkalne w Sekcji Maszyn Torowych Zbąszyń

Nowe kontenery mieszkalne w Sekcji Maszyn Torowych Zbąszyń

Nowe kontenery mieszkalne w Sekcji Maszyn Torowych Zbąszyń


Pojawiły się pierwsze oferty na odzież roboczą specjalnie zaprojektowaną i uszytą dla ZRK DOM Sp. z o.o. Od nowej odzieży oczekujemy dobrej, jakości i funkcjonalności, bo nasi pracownicy są wizytówką firmy. Komisja Zakładowa oraz Związki Zawodowe dokonają oceny i skierują odzież na testy w pierwszych tygodniach kwietnia.
Nowe modele ubrań posiadają więcej elementów odblaskowych, wyższą funkcjonalności ubrań, co zapewni podwyższenie komfortu i bezpieczeństwa podczas prac na torach.
„Firma ZRK-DOM z grupy PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęła prace na linii 281 między Wrześnią a Gnieznem. Na linii 281 zapowiada się szereg prac zarówno na jej wielkopolskim, jak i dolnośląskim odcinku. O założeniach prac dotyczących odcinka Września – Gniezno pisaliśmy tutaj. Ich realizację rozpoczęła niedawno ZRK-DOM, spółka córka PKP PLK. Prezes Ireneusz Merchel zapowiadał w styczniu większą ilość zadań dla wykonawców prac infrastrukturalnych, którzy są w grupie PKP PLK. Pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Co ciekawe, planowane na odcinku Września – Gniezno prace miały być jedną z przyczyn, dla których Wielkopolska nie uruchomiła połączeń pomiędzy miastami leżącymi wzdłuż linii 281. PKP PLK i urzędnicy nie porozumieli się w sprawie terminu prac. Podobnie było na Dolnym Śląsku w przypadku pociągów do Krotoszyna, o czym pisaliśmy tutaj. O planowanych pracach na południowej części linii 281 piszemy tutaj.”

Źródło: http://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/zrk-dom-rozpoczelo-prace-na-linii-281-zdjecia-80842.html

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Rozjazd nr 9  – wymiana doboru podrozjezdnic na stacji Podjuchy.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wymiana mostownic, szyn i dyliny drewnianej w kilometrze 349,120 stacja Podjuchy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praca profilarki ław torowiska PŁT-500 na Linii 273 stacja Podjuchy


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciągła wymiana podkładów strunobetonowych z przytwierdzeniem SB w km 75,050 – 75,350 w ramach zadania pn.: „Zaprojektowanie i wykonanie robót polegających na naprawie nasypu kolejowego na szlaku Szczecinek – Miastko, linii nr 405 Piła Główna – Ustka wraz z przyległym odcinkiem toru”.
Rok 2016 pomimo spowolnienia rynku to kolejny dobry rok dla ZRK DOM Sp. z o.o., w którym nasza firma osiągnęła wyniki plasujące Spółkę na jednym z czołowych miejsc największych firm budowlano – kolejowych w Polsce oraz najlepszy wynik ze wszystkich spółek z grupy PKP PLK S.A. W 2016 r. Spółka zwiększyła sprzedaż o 7,2% i wypracowała zysk umożliwiający dalszy agresywny rozwój w segmentach robót: torowych, trakcji energetycznej, przejazdowo-rozjazdowych, geodezji, srk i infrastruktury okołotorowej.


W ubiegłym roku zakończyliśmy między innymi budowy tj.:

 1. „Wykonanie wymiany nawierzchni kolejowej torów nr 1 i 2 na odcinku Głogów – Bytom Odrzański wraz z robotami towarzyszącymi w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Dolna Odra”
 2. „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych w zakresie prac na linii nr 395 w torze nr 1 na odcinku Koziegłowy – Kiekrz od km 7,211 do km 16,493 i w torze nr 2 na stacji Poznań Piątkowo od km 13,353 do km 14,635 w ramach zadania pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 394, 395 na odcinku Poznań Franowo – Zieliniec – Kiekrz”
 3. „NBO w wybranych lokalizacjach toru 1 i 2 na szlaku Drzeńsko – Gr. IZ w km 228,900 – 285,000 na linii 273 Wrocław – Szczecin”
 4. „Remont toru nr 1 i 2 w km 70, 390 – 80,300 wraz z robotami towarzyszącymi na linii nr 351 Poznań Główny – Szczecin Główny”
 5. „Kompleksowa wymiana nawierzchni w torze nr 1 linii 545 Warszawa Praga – Warszawa Grochów przy użyciu pociągu PUN wraz z robotami towarzyszącymi”Część budów, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zrealizowaliśmy wcześniej niż zakładał to termin kontraktowy. W trakcie roku na rynku budowlanym utrzymywały się korzystne ceny surowców i relatywnie niski poziom cen usług podwykonawców, wynikające ze słabej kondycji sektora. Czynniki te w połączeniu z poprawą efektywności operacyjnej i wprowadzeniem nowych zasad zarządzania Spółką skutkowały polepszeniem rentowności w robotach inwestycyjnych na każdym poziomie wyniku finansowego.


Stratega Rozwoju opłaca się – w ciągu 3 lat pozwoliła dokonać skoku technologicznego i sprzętowego, który zapewni Spółce przewagę technologiczną przez kolejne lata.

Wyniki ZRK DOM Sp. z o. o. w Poznaniu są porównywalne z wynikami kluczowych komercyjnych spółek kolejowych, takich jak Trakcja, Torpol, ZUE. Inwestycje w maszyny wysokowydajne  oraz sprzęt budowlany powodują, że staliśmy się jedną z najszybciej rozwijających się polskich spółek kolejowych w kraju. Obecnie prowadzimy program pozyskiwania nowych kompetencji w segmencie budowy sieci trakcyjnej oraz na przyszłość chcielibyśmy dokonać akwizycji spółki projektowej. W rankingu „FORBESA” 2016/2017 zdobyliśmy – aż 4 miejsce w województwie wielkopolskim i 26 w całej Polsce w kategorii przedsiębiorstwa do 250 milionów ze wzrostem wartości Spółki aż 75% rok do roku. Wyprzedziliśmy między innymi takie firmy, jak Koleje Dolnośląskie, Plastwil, Alusta, Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o., Kombud, Thales Polska Sp. z o.o. i wiele innych budowlanych oraz infrastrukturalnych. Liczymy, że w następnej edycji konkursu Spółka zdobędzie jeszcze lepszą pozycję.

Zarząd Spółki nie poprzestaje na tym – tylko w roku 2017 zamierza rozwinąć nową działalność i kupić następne maszyny myśląc już z wyprzedzeniem o latach 2019-2020 i kolejnym etapie rozwoju Spółki.

 

Historia Zakładu Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu sięga roku 1954. Od kiedy Zakład rozpoczął działalność w nowych warunkach prawnych i jaki przyniosły one skutki dla Zakładu?
Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o., w nowej formie prawnej, rozpoczął działalność we wrześniu 2001 roku, na podstawie ustawy z dnia 8 września 2000 roku o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe. Spółka, tak jak i inne podmioty gospodarcze, których dotyczyła ustawa, musiała starać się dostosować do wolnorynkowych działań gospodarczych i znaleźć swój pomysł na biznes. Z tego co wiem początek działań wolnorynkowych dla Spółki nie był łatwy, bowiem rynek komercyjny rządzi się swoimi prawami i często bywa brutalny: zatory płatnicze, niska marżowość, potrzeba walki o swoje prawa. Zakład z 60-letnią tradycją, posiadający doświadczonych pracowników, nagle musiał ponownie stanąć do rywalizacji i udowadniać, że jest lepszy od firm „teczkowych” z zerowymi kosztami.


Wiem, że w pewnym okresie podobne Zakłady przechodziły poważny kryzys. Pojawiło się nawet przed niektórymi widmo upadku. Czy ten kryzys był też udziałem poznańskiego Zakładu?
Wiele firm kolejowych nie przetrwało konkurencji, nie dostosowało się do wolnorynkowych reguł. ZRK DOM Sp. z o. o. również odczuł bardzo duże spowolnienia, które wpłynęło na kondycję finansową spółki.
Obecny trzyosobowy Zarząd Spółki wprowadził szereg zmian. Zmiany wprowadzano nie na zasadzie nowy zarząd – nowe zmiany przeprowadzając w firmie rewolucje, ale na zasadzie wysłuchania pracowników, zaproponowania nowych rozwiązań, konsultacji tych nowych rozwiązań zarządczych z Pracownikami oraz Związkami Zawodowymi. Wszystko po to, by wprowadzane zmiany były zrozumiane i wspólnie wypracowane. Najlepsza idea się nie obroni, jeśli nie będzie przyjęta przez Załogę. Nowa forma zarządzania dotyczyła między innymi: przyspieszenia obiegu informacji, obniżenia kosztów operacyjnych, no i oczywiście ciężka praca, motywowana premiami w wymiarze naszych możliwości finansowych.
Początkowo szukając oszczędności kupując tańsze materiały i zamawiając tańsze niż dotychczas usługi, narażaliśmy się na zarzut, że kupowany towar jest gorszy jakościowo, jednak gdy wyjaśnialiśmy, że kupujemy grupowo i że oszczędności są wynikiem negocjacji i kupowania w odpowiednim momencie roku, obawy znikły i pojawiała się u Pracowników samonapędzająca euforia – bowiem zaczęło nam się udawać wygrywać kosztami z komercyjną konkurencją.
Stosując powyższe zmiany w 2016 roku w przetargach otwartych publicznych wygraliśmy z konkurencją krajową i zagraniczną przetargi inwestycyjne na łączną kwotę 100 milionów zł.
Wykonaliśmy między innymi konkretne zadania:

 1. Wykonanie wymiany nawierzchni kolejowej torów nr 1 i 2 na odcinku Głogów – Bytom Odrzański wraz z robotami towarzyszącymi w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Dolna Odra”;
 2. Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych w zakresie prac na linii nr 395 w torze nr 1 na odcinku Koziegłowy – Kiekrz od km 7,211 do km 16,493 i w torze nr 2 na stacji Poznań Piątkowo od km 13,353 do km 14,635 w ramach zadania pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 394, 395 na odcinku Poznań Franowo – Zieliniec – Kiekrz”;
 3. NBO w wybranych lokalizacjach toru 1 i 2 na szlaku Drzeńsko – Gr. IZ w km 228,900 – 285,000 na linii 273 Wrocław – Szczecin;
 4. Remont toru nr 1 i 2 w km 70,390 – 80,300 wraz z robotami towarzyszącymi na linii nr 351 Poznań Główny – Szczecin Główny;
 5. Kompleksowa wymiana nawierzchni w torze nr 1 linii 545 Warszawa Praga – Warszawa Grochów przy użyciu pociągu PUN wraz z robotami towarzyszącymi.

2014-2016 r. ZRK DOM Sp. z o.o. po wprowadzeniu nowych zasad zarządzania otrzymała ponad przeciętne dochody, dzięki którym dokonaliśmy zakupu i wprowadziliśmy do pracy uzyskując niezbędne pozwolenia UTK najnowocześniejsze oparte na laserach i komputerach ALC maszyny kolejowe, tj. Unimat 09-475 4SY, CSM 08-32 U, ZTU 300.1, UCS 40 energetyczny, wagony samowyładowcze, koparki dwudrogowe i wiele innych.
Tak więc Agresywna Stratega Rozwoju opłacała się – w ciągu 3 lat pozwoliła dokonać skoku technologicznego i sprzętowego, który zapewni Spółce przewagę przez kolejne lata.
Zarząd Spółki nie poprzestaje na tym tylko w roku 2017 kupujemy kolejne maszyny myśląc już z wyprzedzeniem o latach 2019-2020 i kolejnym etapie rozwoju Spółki.


Czy Wasz Zakład pracuje tylko w rynku kolejowym, czy też realizuje zlecenia innych podmiotów gospodarczych?
Firma szuka różnych źródeł przychodów, jednak ze względu na umowę Spółki i misję, którą posiada, głównym źródłem przychodów są roboty inwestycyjne i utrzymaniowe w PKP PLK S.A.


Czy Zakład ma pełny portfel zamówień?
Staramy się, by możliwe szybko zapełniać portfel zamówień. I tak początek roku okazał się dla nas szczęśliwy – wygraliśmy przetarg otwarty na linii 352 Swarzędz – Poznań Starołęka. Startujemy w największym przetargu inwestycyjnym w Polsce, jako lider konsorcjum – Modernizacji linii kolejowej nr 7 od podwarszawskiego Otwocka do Lublina oraz będziemy startowali do walki w ramach zadań sektorowych. Przewidujemy, że kolejne lata będą dla Spółki bardzo udane.


W jaki sposób pozyskujecie zlecenia na roboty?
Przetargi publiczne oraz umowy ramowe na roboty utrzymaniowe, to główne źródło pozyskania prac. Firma, by móc wygrywać przetargi publiczne otwarte, musiała dokonać zmiany w przygotowaniu ofert – częściowo odeszła od modelu wycen kosztorysowych i przeszła na wyceny rynkowe.


Jakie w ogóle usługi Zakład świadczy swoim klientom?
Dla naszych Klientów wykonujemy usługi związane z naprawą infrastruktury kolejowej, między innymi: budową i przebudową linii kolejowych, budową i przebudową stacji, robotami ziemnymi i podtorzowymi, remontami bieżącymi i głównymi torów, budową obiektów inżynierskich, wynajmami maszyn i od niedawna zajęliśmy się robotami trakcyjnymi.


Czy park maszynowy, jakim dysponuje Zakład i jego kadra, pozwoliłyby na udział w przetargu na roboty ogłoszone np. przez koleje czeskie czy inne zagraniczne zarządy kolejowe?
Po zarobieniu i kupieniu najnowocześniejszych maszyn kolejowych, które umożliwiają prowadzenie prac na liniach o parametrach powyżej 160 km/h, firma jest gotowa technicznie do wejścia na rynki zagraniczne. Nie ukrywam, że mamy na dzień dzisiejszy takie propozycje, jednak należy zauważyć, że obce rynki bardzo chronią swój rynek kolejowy wprowadzając wymagania powodujące wzrost kosztów takiego wejścia na rynek, dlatego bardziej opłaca się akwizycja spółki z danego rynku albo wejście z istniejącym na danym rynku partnerem. Plany na wyjście poza rynek polski będą związane z latami 2019-2020.


Likwidacja techników kolejowych i szkół zawodowych spowodowała, że w większości Spółek Grupy PKP ustała naturalna wymiana pokoleniowa. A jak te sprawy mają się w poznańskim Zakładzie?
Odczuwamy tak zwaną dziurę pokoleniową powstałą po likwidacji techników kolejowych i szkół zawodowych i staramy się walczyć i promować kierunki kolejowe pracując od podstaw poprzez: organizowanie spotkań przedstawicieli Spółki z dyrekcjami techników i szkół zasadniczych; zorganizowanie warsztatów, wycieczek na budowy ZRK DOM w Poznaniu oraz spotkań w siedzibie spółki ze studentami Politechniki Poznańskiej – inżynierami obecnie będącymi studentami II stopnia studiów magisterskich w specjalności drogi kolejowe celem przybliżenia specyfiki pracy naszego zakładu oraz przedstawienia możliwości podjęcia pracy po ukończonych studiach; podpisaliśmy porozumienia z Politechniką Poznańską oraz Politechniką Warszawską celem umożliwienia studentom odbycia praktyk zawodowych w Spółce; Spółka inwestuje w kursy dla toromistrzów i maszynistów maszyn wysokowydajnych; osobiście wszedłem do Rady Doradczej Dziekana Politechniki Warszawskiej w celu promowania kierunków drogi szynowe i pozyskiwania najzdolniejszych studentów. Działania te przynoszą efekty, lecz ich pełne uwidocznienie odczujemy dopiero w przyszłości .

Spółka PKP PLK, w ramach współpracy ze szkołami, które postanowiły utworzyć klasy kolejowe, funduje stypendia uczniom, którzy podejmują naukę przedmiotów kolejowych. Czy Zakład też podejmuje tego rodzaju inicjatywy?
Spółka wspiera różne inicjatywy dofinansowuje studia pracowniom oraz rozważa fundowanie stypendiów uczniom, którzy po zakończeniu nauki będą chcieli pracować w ZRK DOM Sp. z o.o.


Jaka jest dziś kondycja Zakładu?
Z dumą informuję, że wynik naszej spółki jest porównywalny z wynikami kluczowych komercyjnych spółek kolejowych, takich jak Trakcja, Torpol, ZUE. Inwestycje poczynione w maszyny wysokowydajne sfinansowane z własnych środków oraz sprzęt budowlany powodują, że staliśmy się jedną z najszybciej rozwijających się polskich spółek kolejowych w kraju. Obecnie prowadzimy program pozyskiwania nowych kompetencji w segmencie budowy sieci trakcyjnej oraz na przyszłość chcielibyśmy dokonać akwizycji spółki projektowej. W rankingu „FORBESA” 2016/2017 zdobyliśmy – 4 miejsce w województwie wielkopolskim i 26 w całej Polsce w kategorii przedsiębiorstwa od 50 do 250 milionów ze wzrostem wartości Spółki aż 75% rok do roku. Wyprzedziliśmy między innymi takie firmy, jak Koleje Dolnośląskie, Plastwil, Alusta, Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o., Kombud, Thales Polska Sp. z o.o. i wiele innych budowlanych i infrastrukturalnych. Liczymy, że w następnej edycji konkursu zdobędziemy jeszcze lepszą pozycję.


Zakład modernizuje wagony socjalne. Na czym ta modernizacja polega?
Polepszenie warunków pracy pracownikom ZRK DOM Sp. z o.o. jest bardzo istotne z dwóch niezależnych przyczyn. Po pierwsze – podwyższanie standardu i jakości BHP w zakładzie pracy wpływa pozytywnie na efektywność pracy i relacje pracodawca – pracownik. Po drugie – by przyciągnąć młodych ludzi do pracy na kolei, należy zapewnić warunki, które są proponowane im w innych działach gospodarki przez firmy zagraniczne, czy komercyjne. I tak firma prowadzi długotrwały program modernizacji wagonów socjalnych oraz zapleczy socjalno-bytowych stałych i mobilnych, by zmienić postrzeganie firmy, jako nowoczesnej dbającej o pracownika. Oczywiście zmiany te prowadzimy systematycznie od 2,5 roku, jednak przed nami jest jeszcze dużo pracy, choć muszę przyznać, że zmiany są widoczne i przyjęto je z dużym zadowoleniem.


I na koniec tradycyjne pytanie. Jaką ma Pan załogę?
Jak wiadomo na sukces pracują wszyscy, a skoro odnosimy sukcesy, to znaczy, że załoga ciężko pracuje. W ciągu ostatniego roku ZRK DOM Sp. z o.o. zatrudnił 40 osób. Nowi pracownicy, którzy zostali zatrudnieni w ZRK DOM Sp. z o.o., przyszli do Spółki między innymi z takich firm, jak PKP Energetyka, Feroco, ZUE, Skanska, co potwierdza atrakcyjność ZRK DOM Sp. z o.o., jako pracodawcy kolejowego, który bardzo intensywnie się rozwija.


Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Zygmunt Sobolewski
Grupa SRK dołączy do schematu organizacyjnego ZRK-DOM  Sp. z o.o. w II połowie roku 2017

W związku z rozwojem firmy informujemy, że w II połowie roku 2017 zostanie powołana do życia grupa SRK która dołączy do nowo powołanych jednostek organizacyjnych tj.: grupy geodezyjnej, grupy przejazdowo-rozjazdowej oraz dywizji trakcyjnej.

Powołanie grupy SRK pozwoli firmie na posiadanie kompetencji utrzymaniowo – inwestycyjnych dotyczących urządzeń niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa oraz sterowania ruchem pociągów na sieci kolejowej, wraz z urządzeniami do zapewnienia komunikacji i oprogramowaniem urządzeń sterowania. W związku z rosnącymi prędkościami na liniach PKP PLK oraz podnoszeniem bezpieczeństwa urządzania SRK stają się coraz bardziej rozwinięte i by zachować samodzielną kompetencje firmy do przeprowadzania kompleksowych remontów i budowy linii należy posiadać wiedzę na temat instalacji sterowania ruchem kolejowym.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem pracy w grupie SRK do aplikowania.

Wysoką jakość prac i krótkie zamknięcia torów zapewni nowoczesna oczyszczarka tłucznia OT-84 wraz z wagonami TMS-40. To kolejny i największy zakup w historii Zakładu Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu (ZRK-DOM). Sprzęt zostanie wykorzystany do realizacji prac m.in. na liniach magistralnych o prędkości powyżej 160 km/h.

 

Oczyszczarka tłucznia OT-84

Oczyszczarka tłucznia OT-84

Oczyszczarka tłucznia OT-84

Oczyszczarka tłucznia OT-84

Wagon TMS-40

Wagon TMS-40

Ceremonia podpisania umowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/29574/nowa-oczyszczarka-zrk-dom-przyspieszy-prace-na-liniach-kolejowych.html

 


Platforma hydrauliczna wyposażona jest w dwa obrotowe stojaki na szpule oraz dwie rolki wypierające służy do naciągania przewodów tworzących sieć trakcyjna. Platforma posiada napęd jazdy i jest wyposażona w agregat z silnikiem spalinowym służącym do zasilania hydraulicznego obrotu stojaków z bębnami, obrotu bębnów oraz podnoszenia rolek wypierających, a także do napędu prądnicy pozwalającej na oświetlenie platformy do pracy w nocy, ładowanie akumulatorów i podłączenie narzędzi elektrycznych. Sterowanie wszystkimi ruchami podzespołów roboczych platformy odbywa się na drodze radiowej

PODZESPÓŁ

DANE TECHNICZNE
Instalacja elektryczna –         sterowania – 24 VDC
Stojak na bęben – szt. 3 –       zasilanie hydrauliczne

–       sterowanie radiowe

–       hydrauliczny silnik napędowy – OMR 125

–       max. moment hamujący – 500 daNm

–       stosowane bębny: stalowe, drewniane

–       maksymalna średnica bębna 1650 mm

–       obrót bębna hydrauliczny

Rolka wypierająca ( bez napinania) – szt. 2 –       max. Wysokość podnoszenia – 5,5 m

–       zasilanie hydrauliczne

–       sterowanie radiowe,

Zasilacz hydrauliczny –       Wyposażenie: silnik, dzielnik mocy, pompy zasilające, silniki hydrauliczne 1000cm3 szt. 4, prądnica 5 kVA
Oświetlenie –       pola pracy wokół platformy
Wyposażenie –       barierki, schody wejściowe, instalacja hydrauliczna
Skrzynie na osprzęt sieci trakcyjnej –       dostosowane do warunków będących na dostarczonej platformie.
Parametry trakcyjne –     V-7km/h

–     siła uciągu:  1500 kg( przewód lub lina)

Wyposażenie eksploatacyjne –         Kpl. filtrów dla układu napędowego, i hydraulicznego platformy na 2 lata  lub 3000 godź.


Mamy przyjemność zakomunikować, że ZRK-DOM Sp. z o.o. planuje po zarobieniu pieniędzy tzn. uzyskaniu bardzo dobrego wyniku finansowego za rok 2016 r. dokonać zakupu nowej oczyszczarki tłucznia typu OT-84 wraz z wagonami TMS-40. Oczyszczarka będzie samojezdną całkowicie hydrauliczną maszyną torową, przeznaczoną do czyszczenia podsypki tłuczniowej nawierzchni kolejowej. Maszyna jest przystosowana do oczyszczania pełnej warstwy podsypki tłuczniowej bez naruszania konstrukcji toru w procesie technologicznym naprawy głównej lub średniej na liniach: magistralnych, pierwszorzędnych i drugorzędnych. Oczyszczarka współpracuje z transporterami materiałów sypkich typu TMS-40, służącymi do odbioru i wywozu zanieczyszczeń z miejsca pracy maszyny.

Zakup oczyszczarki będzie wypełniał strategię Zarządu dotyczącą rozwoju i modernizacji firmy polegającej na zarobieniu pieniędzy i ich inwestowaniu w maszyny, które dają Spółce przewagę technologiczną na wiele lat oraz swoją nowoczesnością ułatwią pracę pracownikom podnosząc im komfort pracy.

 

Dane techniczne – OczyszczarkA OT – 84

Szerokość toru 1 435 mm
Długość całkowita ze zderzakami 29620 mm
Rozstaw czopów wózków 23000 mm
Rozstaw osi wózków 1 800 mm
Średnica toczna kół 920 mm
Min. Promień roboczy 230 m
Min. Promień jazdy 150 m
Max. Wzniesienie toru (bez obciążenia dodatkowego) 40‰
Wydajność maksymalna 650 m3/h
Szerokość wybierania podsypki 4,15 do 4,40 m
Głębokość maksymalna wybierania podsypki od główki szyny 0,9 m
Grubość minimalna wybierania podsypki pod podkładem 0,26 m
Maksymalna prędkość jazdy roboczej 2400 m/h
Moc silnika spalinowego 653 kW
Ciężar całkowity maszyny 105,5 t

 

Transporter Materiałów Sypkich TMS – 40

Jest przeznaczony do przewozu i rozładunku na pobocze toru lub inne środki transportu tłucznia, piasku, żwiru a przede wszystkim odsiewek i ziemi odbieranych z innych maszyn. Ładowność 70 t (40 metrów sześciennych), prędkość przesuwu podłogi do 0,5 m/s, prędkość taśmy przenośnika obrotowego 1 m/s, zasięg wysypu 6,5 m od osi toru, prędkość transportowa 80 km/h. Obsługa 1 operator. Napęd indywidualny z silnika spalinowego. Możliwość zestawienia w pociąg o dowolnej długości.

 

Dane techniczne – Transporterów Materiałów Sypkich TMS 40

Długość całkowita ze zderzakami 19370mm
Rozstaw osi czopów skrętu 12730mm
Wysokość maksymalna 4079mm
Szerokość toru 1435mm, (1520mm, 1668mm)
Prędkość maksymalna jazdy 80km/h
Zasięg wyładunku od osi toru 40m3
Czas rozładunku 6-8min
Masa własna 37000kg
Średnica toczna kół 920mm

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samochody dla grup serwisowych Sekcji Maszyn Torowych w Zbąszyniu oraz Kierowników Robót.


Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano

Opel Movano


Opel Movano

Opel Movano


Diamenty Forbesa 2017

Diamenty Forbesa 2017

Mamy przyjemność poinformować, że firma ZRK DOM Sp. z o.o. po raz kolejny została doceniona w prestiżowym rankingu Forbesa.

W roku 2017 blisko 2,4 tys. firm znalazło się w rankingu Diamenty Forbesa a ZRK DOM Sp z o. o. jest skwalifikowana wśród firm o przychodach od 50 do 250 mln zł na 4 miejscu w Wielkopolsce oraz 26 w całej Polsce ze wzrostem wartości przedsiębiorstwa aż o 75%.

Wyprzedziliśmy między innymi takie firmy kolejowe jak Koleje Dolnośląskie, Alustę, Plastwil oraz wiele firm infrastrukturalnych i budowlanych.

Wynik ten jest więcej niż zadawalający, ponieważ stanowi potwierdzenie efektów wprowadzenia nowej formy zarządzania tzn. obniżenia kosztów i agresywnej polityki inwestycyjnej. Wzrost wartości przedsiębiorstwa o 75 % stanowi sukces wszystkich pracowników firmy ZRK DOM Sp z o.o.

Mamy nadzieję, że za rok firma awansuje na lidera w Wielkopolsce oraz w całej Polsce


Zmiana wizualnego postrzegania firmy ZRKDOM Sp. z o. o. jako firmy przede wszystkim infrastrukturalnej / kolejowej będzie polegała na umieszczeniu Zgarniarki ZT przed siedzibą firmy. Chcielibyśmy żeby w przyszłości Zgarniarka firmy ZRK-DOM Sp. z o.o.; stała się rozpoznawalnym punktem Poznania. Obecnie maszyna jest przygotowana przez Zespół Dyr. ds. Produkcji i Naczelnika bazy Zbąszyń by w lutym / marcu 2017 r. zostać zaprezentowana przed siedzibą Spółki.

 

Nazwa DOM w nazwie Spółki kolejowej ma korzenie w historyczne w PKP  gdzie :

 

1/ D oznacza Drogowy kolejowy

2/ O oznacza Oddział wykonawczy kolejowy

3/ M oznacza Mechaniczny kolejowy

 

Maszyna ZT, którą Spółka planuje umieścić przed siedzibą przeznaczona jest do nagarniania tłucznia z poboczy do osi toru i równomiernego jej rozprowadzenia, kształtowania i profilowania pryzmy tłuczniowej oraz zbierania nadmiaru tłucznia z podkładów i przemieszczania go na pobocze. Do napędu zgarniarki służy silnik wysokoprężny o mocy 147 kW pozwalający na samodzielną jazdę z prędkością 80 km/h oraz na jazdę roboczą z prędkością 15 km/h. Do roboczych zespołów konstrukcyjnych zgarniarki należą: pługi czołowe, pługi boczne oraz urządzenia zbierające z obrotową szczotką i dwoma poprzecznymi przenośnikami. Sterowanie jazdą maszyny oraz ruchami pługów i urządzeniem zabierającym odbywa się z przestronnej, wentylowanej i ogrzewanej kabiny.


ZRK-DOM Sp. z o. o. w celu polepszenia warunków pracy pracownikom linii oraz zmiany wizualnej strony firmy planuje zebranie ofert na ubrania robocze ( lato i zima ).

Ubrania po zaakceptowaniu prze komisję zakładową będę testowane i po przejściu testu zakupione i wdrożone do użytku w ZRK-DOM Sp. z o.o.


ZRK-DOM Sp. z o.o. stawia na polepszenie warunków biurowo – socjalnych w bazach inwestycyjno-utrzymaniowych w Szczecinie i Zbąszyniu poprzez zakup kontenerów modułowych.

Kontenery modułowe charakteryzują się elastyczną zabudową i niskimi kosztami utrzymania obiektów. Można je ustawiać dowolnie (piętrowo lub w rzędach) według własnych potrzeb oraz poszerzać o dodatkowe moduły przestrzenne. System można montować piętrowo do dwóch kondygnacji. Poszczególne kontenery spinane są ze sobą skręcanymi ściągami.

 

W zakresie zabudowy modułowej można wykonać między innymi:

 • budynki administracyjne na placu budowy;
 • przenośne zaplecza budowy (socjalne, sanitarne);
 • zaplecza magazynowe;

 


Zarząd Zakładu Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu Sp. z o.o. informuje, że kontynuuje długofalowy program remontowy wagonów mieszkalnych, którego celem jest polepszanie warunków pracownikom ZRK DOM Sp. z o.o.

W 2017 roku kolejne wagony socjalne zostaną gruntownie przebudowane.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Uniwersalny ciągnik szynowy typu UCS-40.01 jest samojezdnym, czteroosiowym pojazdem, z napędem realizowanym na drodze hydrostatycznej przeznaczonym do prowadzenia prac utrzymaniowych przy naprawach oraz budowie urządzeń kolejowej sieci trakcyjnej. Ponadto, przy użyciu żurawia hydraulicznego o udźwigu 44 ton może służyć on do stawiania fundamentów pod słupy trakcyjne. Ponadto może służyć do obsługi, konserwacji i napraw kolejowej sieci trakcyjnej przy pomocy zainstalowanych urządzeń: podestu ruchomego, dwuramiennego korektora położenia sieci, pantografu kontrolno-pomiarowego, pomostu stałego, rolki wypierania sieci.

Dane techniczne

Szerokość toru 1435 mm
Długość całkowita 18240 mm
Rozstaw czopów skrętu 12600 mm
Wysokość 4645 mm
Moc silnika napędowego 522 kW (653 kW)
Prędkość maksymalna 100 km/h
Sterowanie jazda z dwóch kabin sterowniczych
Maksymalny udźwig żurawia od 9 tm do 44 tm
Nośność skrzyni ładunkowej 15 t
Masa holowana z V=80 km/h 250 t

 

 

 

 

 

 

 

 

Platforma hydrauliczna wyposażona jest w dwa obrotowe stojaki na szpule oraz dwie rolki wypierające służy do naciągania przewodów tworzących sieć trakcyjna. Platforma posiada napęd jazdy, jest wyposażona również w agregat z silnikiem spalinowym służącym do zasilania hydraulicznego obrotu stojaków z bębnami, obrotu bębnów oraz podnoszenia rolek wypierających, a także do napędu prądnicy pozwalającej na oświetlenie platformy do pracy w nocy, ładowanie akumulatorów i podłączenie narzędzi elektrycznych. Sterowanie wszystkimi ruchami podzespołów roboczych platformy odbywa się na drodze radiowej.


Uniwersalny Ciągnik Szynowy -40.01

Uniwersalny Ciągnik Szynowy -40.01

Uniwersalny Ciągnik Szynowy -40.01

Uniwersalny Ciągnik Szynowy -40.01

Uniwersalny Ciągnik Szynowy -40.01

Uniwersalny Ciągnik Szynowy -40.01

Uniwersalny Ciągnik Szynowy -40.01

Uniwersalny Ciągnik Szynowy -40.01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 29 grudnia 2016 r. dokonano odbioru pierwszego w Grupie PKP PLK pociągu sieciowego UCS-40.01.
Powyższy pociąg stanowi podstawę wyposażenia nowo utworzonej „dywizji” trakcyjnej w strukturach Zakładu Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o..


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sektorze kolejowym mijający rok był dla nas bardzo pozytywny ZRK-DOM poprzez wygranie przetargów publicznych otwartych uzyskało znaczący udział w inwestycjach PKP PLK, które rozstrzygnięto i wdrożono do realizacji w 2016 r.

 

Były to  zadania o wartości ponad 100 mln zł które zostały z sukcesem zrealizowane  :

 • „Wykonanie wymiany nawierzchni kolejowej torów nr 1 i 2 na odcinku Głogów – Bytom Odrzański wraz z robotami towarzyszącymi w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Dolna Odra”

 

 • „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych w zakresie prac na linii nr 395 w torze nr 1 na odcinku Koziegłowy – Kiekrz od km 7,211 do km 16,493 i w torze nr 2 na stacji Poznań Piątkowo od km 13,353 do km 14,635 w ramach zadania pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 394, 395 na odcinku Poznań Franowo – Zieliniec – Kiekrz”

 

 • „NBO w wybranych lokalizacjach toru 1 i 2 na szlaku Drzeńsko – Gr. IZ w km 228,900 – 285,000 na linii 273 Wrocław – Szczecin”

 

 • „Remont toru nr 1 i 2 w km 70, 390 – 80,300 wraz z robotami towarzyszącymi na linii nr 351 Poznań Główny – Szczecin Główny”

 

 • „Kompleksowa wymiana nawierzchni w torze nr 1 linii 545 Warszawa Praga – Warszawa Grochów przy użyciu pociągu PUN wraz z robotami towarzyszącymi”

 

W powyższe przetargi publiczne ZRK DOM wygrała konkurując  między innymi z takimi firmami jak. PORR Polska S.A., Strabag, Mota-Engil Central Europe S.A., COLAS RAIL Polska Sp. z o.o., ZUE i Skanska co w 2016 r jest to bardzo dobrym wynikiem potwierdzającym skuteczność całego zespołu ZRK DOM

 

Spółka dostrzega ożywienie w segmencie dużych inwestycji kolejowych z nowej perspektywy unijnej pod koniec roku zostały rozstrzygane obiecane przetargi oraz zostały ogłaszane następne postępowania

 

Firma ZRK DOM Sp. z o.o. zamierza intensywnie uczestniczyć w nowych przetargach utrzymaniowych i inwestycyjnych. Chodzi o te przedsięwzięcia, w przypadku których jest w stanie przygotować konkurencyjną ofertę, a także odpowiedni potencjał wykonawczy w danej lokalizacji, a także o kwestie związane z rozwiązaniami technicznymi oraz innowacyjnością

 

Firma ZRK DOM każdego roku podwyższa wartość przedsiębiorstwa wzrost sprzedaży rok do roku, dobre wyniki finansowe na każdym poziomie działalności porównywalne do firm kolejowych takich jak Trakcja, Torpol, Budimex wybudowanie dywizji trakcyjnej od podstaw oraz zakup 5 maszyn kolejowych  i wielu budowlanych  to główne osiągnięcia ZRK DOM Sp. z o o za 2016 r.

 

Odnotowany wzrost sprzedaży miał miejsce głównie dzięki intensyfikacji prac inwestycyjnych na największych projektach kolejowych wygranych w otwartych przetargach publicznych gdzie konkurentami ZRK DOM były największe spółki kolejowe.

 

Spółka zainwestowała w sprzęt kolejowy w wagony, koparki, maszyny wysokowydajne i chciałaby pozyskiwać w 2017 r z rynku kolejowego kontrakty powiększając przeroby o kolejne 20 %. Będziemy obserwować i wyciągać wnioski z rozstrzygnięć przetargów oraz kontrolując konkurencję.

 

Pomimo malejącego rynku w ciągu trzech kwartałów bieżącego roku ZRK DOM Sp z o o utrzymał stan zatrudnienia. Pracownicy, którzy zostali zatrudnieni w ZRK DOM Sp. z o.o. przyszli do Spółki między innymi z takich firm jak ZUE, Skanska, Feroco, co potwierdza atrakcyjność ZRK DOM Sp z o.o. jako pracodawcy kolejowego, który radzi sobie podczas wyhamowania rynku inwestycyjnego.

 

W 2017 r. Spółka planuje wzrost etatyzacji w szczególności w Działach Nawierzchni. Spółka stawia na rozwój nowych kompetencji i nowoczesnych technologii.Uczestnictwo ZRK DOM Sp z o o w Święcie Kolejarzy 2016 Gala zorganizowana w Teatrze Wielkim przez Grupę PKP i ZPK Związek Pracodawców Kolejowych. Ze strony ZRK uhonorowani zostali Pan Roman Skrobański i Pan Piotr Jercha – Gratulacje.

dk1 dk2 dk3 dk4


przejazd-w-km-43662

PRZEJAZD PO WYMIANIE PŁYT I ASFALTOWANIU NA L014

tor-po-wymianie-podkladow

TOR PO WYMIANIE PODKŁADÓW NA L014

11 listopada

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.Dzień Świętego Marcina – świąteczny dzień obchodów religijnych obchodzony 11 listopada.
Święto to obchodzone jest w wielu krajach Europy, jak choćby w Polsce. W Poznaniu na przykład w dniu św. Marcina na ulicy Święty Marcin odbywa się festyn pod nazwą „Imieniny ulicy”. W swojej obecnej formie istnieje od 1993 roku, jednak tradycją nawiązuje do średniowiecznych obchodów tego święta. W tym dniu ulicą odbywa się pochód na czele ze świętym Marcinem, który przed zamkiem z rąk prezydenta miasta odbiera klucze. Tradycyjnie w Dniu św. Marcina w Poznaniu jada się rogale świętomarcińskie . W Polsce Dzień Świętego Marcina obchodzony jest też np. w Jaworze na Dolnym Śląsku i w śląskim Chorzowie oraz w Swołowie na Pomorzu.


ZRK-DOM

Wzrost 42 % sprzedaży rok do roku, dobre wyniki finansowe na każdym poziomie działalności porównywalne do firm kolejowych takich jak Trakcja, Torpol, Budimex to główne osiągnięcia ZRK DOM Sp. z o o za trzy kwartały roku bieżącego.


Odnotowany wzrost sprzedaży miał miejsce głównie dzięki intensyfikacji prac inwestycyjnych na największych projektach kolejowych wygranych w otwartych przetargach publicznych gdzie konkurentami ZRK DOM Sp. z o.o. były największe spółki kolejowe.


Kluczowy dla ZRK DOM Sp. z o.o. inwestor, PKP PLK , zaprosił w ostatnim czasie firmę do składania ofert cenowych w kilku znaczących przetargach kolejowych. Procedury prekwalifikacyjne w tych zleceniach rozpoczęte zostały wcześniej, natomiast pierwsze rozstrzygnięcia będą znane dopiero w pierwszym kw 2017 r.


Spółka zainwestowała w sprzęt kolejowy w wagony, koparki, maszyny wysokowydajne i chciałaby pozyskiwać w 2017 r z rynku kolejowego kontrakty powiększając przeroby o kolejne 20 %. Będziemy obserwować i wyciągać wnioski z rozstrzygnięć przetargów oraz kontrolując konkurencję.


Pomimo malejącego rynku w ciągu trzech kwartałów bieżącego roku ZRK DOM Sp z o o utrzymał stan zatrudnienia. Pracownicy, którzy zostali zatrudnieni w ZRK DOM Sp. z o.o. przyszli do Spólki między innymi z takich firm jak PKP Energetyka, Feroco, ZUE, Skanska co potwierdza atrakcyjność ZRK DOM Sp z o.o. jako pracodawcy kolejowego, który radzi sobie podczas wyhamowania rynku inwestycyjnego.


W 2017 r. Spółka planuje wzrost etatyzacji w szczególności w Działach Nawierzchni i Trakcji pod warunkiem ożywienia rynku przetargów publicznych. Spółka stawia na rozwój kompetencji trakcyjnej, torowej i nowych technologii w każdej dziedzinie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem pracy w ZRK DOM Sp. z o.o. do przesyłania CV do działu personalnego.


LCS Gdańsk w cyfrach :

 1. roboty torowe: 63,797 km
 2. budowa rozjazdów: 107 sztuk
 3. przebudowa podtorza : 63,977 km
 4. przebudowa stacji: 4 stacje (Stacja Gdańsk Wrzeszcz, Pruszcz Gdański, Gdańsk Południowy, Gdańsk Główny)
 5. przebudowa i remonty obiektów inżynieryjnych: 26 obiektów
 6. przebudowa obiektów kubaturowych: 7 obiektów
 7. przebudowa sieci trakcyjnej : 90 km
 8. przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym.


dsc_0050

 

Z przyjemnością informujemy,że firma ZRK-DOM zakończyła kolejny bardzo trudny projekt inwestycyjny LCS Gdańsk uzyskując świadectwo odbioru bezusterkowego.
Tym samym projekt LCS Gdańsk dołączył do grupy innych dużych projektów inwestycyjnych takich jak zakończenie prac po FCC na stacji Luboń i LCS Działdowo.

Na ukończeniu są również inne prace

inwestycyjne takie jak:

 

 

 1. „Wykonanie wymiany nawierzchni kolejowej torów nr 1 i 2 na odcinku Głogów – Bytom Odrzański wraz z robotami towarzyszącymi w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Dolna Odra” za całkowitą kwotę 47 170 500,00zł brutto.

 

 1. „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych w zakresie prac na linii nr 395 w torze nr 1 na odcinku Koziegłowy – Kiekrz od km 7,211 do km 16,493 i w torze nr 2 na stacji Poznań Piątkowo od km 13,353 do km 14,635 w ramach zadania pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 394, 395 na odcinku Poznań Franowo – Zieliniec – Kiekrz” za całkowitą kwotę 23 340 347,38zł brutto.

 

 1. „NBO w wybranych lokalizacjach toru 1 i 2 na szlaku Drzeńsko – Gr. IZ w km 228,900 – 285,000 na linii 273 Wrocław – Szczecin” za całkowitą kwotę brutto 12 207 360,34

 

 1. „Remont toru nr 1 i 2 w km 70, 390 – 80,300 wraz z robotami towarzyszącymi na linii nr 351 Poznań Główny – Szczecin Główny” za całkowitą kwotę brutto 14 514 000,00

 

 1. „Kompleksowa wymiana nawierzchni w torze nr 1 linii 545 Warszawa Praga – Warszawa Grochów przy użyciu pociągu PUN wraz z robotami towarzyszącymi” za całkowitą kwotę brutto 1 629 750,00 zł

 

W powyższe przetargi publiczne ZRK DOM wygrała  między innymi z takimi firmami jak. PORR Polska S.A., Strabag, Mota-Engil Central Europe S.A., COLAS RAIL Polska Sp. z o.o., ZUE i Skanska co w 2016 r jest to bardzo dobrym wynikiem potwierdzającym skuteczność całego zespołu ZRK

 

Dodatkowo ZRK DOM Sp. z o.o. jako Lider konsorcjum uczestniczy w przetargu  na linii kolejowej nr 7 od podwarszawskiego Otwocka do Lublina – jest to największy kolejowy przetarg w PKP PLK o wartości 3.5 mld.
Wraz z nami do przetargu przystąpiły firmy z Chin, Kazachstanu, Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Austrii i Polski czyli cała czołówka europejskich firm kolejowych.

 

Modernizacja linii kolejowej nr 7 od podwarszawskiego Otwocka do Lublina miało się rozpocząć w 2017r. ale ze względów przetargowych rozpocznie się w 2018 r.


1

 

Zakresem prac była budowa peronów, przejść podziemnych, windy, wiat, przebudowa trakcji, automatyki, geometrii torów, wiaduktów i przepustów.
Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów

Szlak Wróblin Głogowski-Głogów


Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-Rokiciny

Szlak Baby-RokicinyKontynuacja programu poprawy BHP poprzez remont wagonów socjalno-bytowych w ZRK.
Remonty wagonów prowadzą zakłady naprawcze w Trzebini i Sosnowcu.

Remont wagonów

Remont wagonów

Remont wagonów

Remont wagonów

Remont wagonów

Remont wagonów

Remont wagonów

Remont wagonów


Wyhamowanie w branży budowlanej potrwa do drugiej połowy 2018 roku – stwierdzili eksperci z Deloittte wraz z prezesami grup Skanska oraz Trakcja PRKiI. Według nich, dopiero wtedy możemy liczyć na zyski z przetargów w obecnej perspektywie finansowej. Najtrudniejszym czasem dla branży może okazać się rok 2017 oraz pierwsze półrocze 2018 roku.

Jak przyznali przedstawiciele branży, możliwe jest to, że w niektórych sektorach nie zdołamy wydać kwoty, która została przeznaczona na inwestycje. Największe obawy dotyczą inwestycji kolejowych. – Obecnie opóźnienie w procedurach przetargowych wynosi co najmniej rok – alarmował prezes zarządu Trakcja PRKiI, Jarosław Tomaszewski. – Bez sprawnego działania nie uda się wydać pieniędzy, które mamy do zagospodarowania – komentował.


Więcej na www.rynekinfrastruktury.pl


Pierwsza w Grupie PKP PLK podbijarka torowa z komputerem ALC i laserem współpracująca ze sprzętem geodezyjnym GEDO.

CSM

CSM

CSM

CSM

CSM

CSM

CSM

CSM


Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. bierze udział w konkursie organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego o nagrodę Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

 

1

 

 

 

W dniu 29 czerwca 2016r. Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o.
w Urzędzie Transportu Kolejowego w Warszawie podpisała deklaracje w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa transportu kolejowego.
Sygnatariuszami Deklaracji są przedstawiciele administracji rządowej, w tym m.in. Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, największych przewoźników i zarządców infrastruktury, firm produkujących na rzecz transportu kolejowego oraz mediów branżowych.

 

 

Podpisanie deklaracji rozpoczyna nowy etap wspólnej pracy o jeszcze bezpieczniejszą kolej
Przedstawiciele rynku kolejowego, którzy podpisali Deklarację zobowiązali się do wprowadzania „Kluczowych zasad kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”.

 

deklaracja-bezpieczenstwa1 deklaracja-bezpieczenstwa2 deklaracja-bezpieczenstwa3

 

 

 

 

 


http://budownictwo.wnp.pl/w-budownictwie-coraz-trudniej-trakcja-prkii-przeprowadzi-zwolnienia-grupowe,281743_1_0_0.html

Natomiast Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. szuka pracowników do pracy :

 1. Kierownika Budowy (Project Manager);
 2. Toromistrza;
 3. Geodetę;
 4. Maszynistę wieloczynnościowych maszyn wysokowydajnych Plasser&Theurer
 5. Automatyka sterowania ruchem kolejowym – Kierownik robót;
 6. Robotnika torowego;
 7. Montera kolejowej sieci trakcyjnej, elektromontera;
 8. Elektronika

Więcej na temat ofert pracy na stronie internetowej w zakładce praca:

1


W dniach 20-23 września 2016 roku odbędą się największe na świecie targi poświęcone transportowi szynowemu – InnoTrans 2016. W tym roku zajmują 112 tys. km kw. powierzchni wystawowej.

 
it1 it2 it9 it24

 

W programie targów: pojazdy szynowe, układy i części, serwis i konserwacja pojazdów kolejowych, projekty i wyposażenie wnętrz pojazdów, wykładziny podłogowe, obicia siedzeń, uchwyty, autobusy miejskie i dalekobieżne, urządzenia stacjonarne, systemy informacyjne, sterowanie ruchem, ustalanie opłat za przejazd, logistyka transportu towarowego, maszyny budowlane i osprzęt do nich, systemy bezpieczeństwa, oświetlenia, wentylacji, materiały budowlane, szyny, nawierzchnie, wytyczanie tras, pomiary, systemy torów, technologie podziemnych prac budowlanych.

 
W ich trakcie wydarzenia towarzyszące:

 • Dialog Forum – forum dyskusyjne z udziałem ekspertów
 • International Tunnel Forum – prezentacje i dyskusje poświęcone budowie i utrzymaniu tuneli
 • Rail Leaders’ Summit – poświęcony kwestiom współpracy międzynarodowej w zakresie kolejnictwa zjazd ministrów transportu i prezesów największych firm zajmujących się transportem kolejowym
 • Public Transport Formu – forum poświęcone kwestiom przyszłości i rozwoju transportu publicznego
 • Public Transport & Interiors Hall Forum – forum o wyposażeniu wnętrz pojazdów i usługach dla pasażerów

 

Przedstawiciele Naszej Spółki będą uczestniczyli w InnoTransie 2016.

attachment-1

W dniu 03 września 2016 r. odbyły się zawody wędkarskie o puchar Zakładu Robót Komunikacyjnych zorganizowane na jeziorze Błędno w Zbąszyniu. Zawody te przyciągnęły jak zwykle bardzo dużo pracowników i w tym roku były szczególnie udane. Podczas zawodów bezkonkurencyjny był Pan Wiesław Skrzypczak, który złowił aż 16 kg ryb.

Składamy gratulacje od całego Zakładu Pracy dla Pana Wiesława Skrzypaczka ze Związków Zawodowych Solidarności

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskieUnimat 09-475 4sy

Wysoką wydajność i najwyższą, jakość prac podbijarki firma ZRK DOM Sp. z o.o wykorzysta podczas prac utrzymaniowych oraz inwestycyjnych na liniach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w kolejnych latach wielkiego programu inwestycyjnego


Uzyskanie zezwolenia UTK dla nowoczesnej maszyny Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer do prowadzenia prac utrzymaniowych oraz inwestycyjnych na otwartych liniach kolejowych zwiększa potencjał spółki.

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych m.in. takich jak: ciągła praca maszyny z płynnym przejściem z podbijania toru na podbijanie rozjazdu i odwrotnie, niezależna praca czterech agregatów podbijających wyposażonych w 16 podbijaków – powoduje, że maszyna gwarantuje bardzo dobrą wydajność i najwyższą, jakość pracy.

Najwyższy standard podbijarki – przewyższający możliwości większości podobnych maszyn używanych w Polsce – zapewnia znajdujący się na wyposażeniu maszyny komputer WinALC z przetwarzaniem danych EM-SAT oraz 8 kanałowy cyfrowy rejestrator danych. Umożliwia on szybką i precyzyjną analizę parametrów toru. Ponadto maszyna wyposażona jest w laser łuku CAL służący do wyznaczenia wysokości i kierunku.

Dzięki zastosowaniu tych urządzeń maszyna pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotychczas dokładność i wydajności pracy – około 300 mb/h rozjazdów oraz około 1000 mb/h torów. Taki efekt to dwa razy więcej niż dotychczas stosowane w firmie maszyny. Unimat posiada także, jako dodatkową możliwość podbijania podkładów typu Y, stosowanych na liniach górskich.


Uzyskanie akceptacji UTK pod dokumentacją DSURemont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki

Remont toru nr 108 na stacji Koluszki


Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131

Praca OT i PŁT na linii nr 131Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy

Budowa Kiekrz-Koziegłowy


Peron, pochylnia i tor Czerna – budowa Głogów SRK, nowy napęd rozjazdowy – budowa Głogów stacja Czerna – budowa Głogów sterowanie – kontener przejazdowy z przejazdu w km 102+869 – budowa Głogów wiadukt w km 112+552 – budowa Głogów zdjęcia przejazdu w km 113+393, wraz z urządzeniami przejazdowymi – budowa Głogów Brzeg Głogowski – peron, mała architektura, odwodnienie wgłębne, sieć trakcyjna Czerna – ur. SRK, nowy napęd rozjazdowy – budowa Głogów Czerna z wykonanym peronem, słupami trakcyjnymi, małą architekturą, odwodnieniem wgłębnym oraz semaforami Czerna z wykonanym peronem, słupami trakcyjnymi, małą architekturą, odwodnieniem wgłębnym oraz semaforami


Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów


Linia nr 7

linia nr 7

ZRK DOM Sp. z o.o. jako Lider konsorcjum uczestniczy przetargu by realizować prace na linii kolejowej nr 7 od podwarszawskiego Otwocka do Lublina – jest to największy kolejowy przetarg w PKP PLK o wartości 3.5 mld.


Wraz z nami do przetargu przystąpiły firmy z Chin, Kazachstanu, Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Austrii i Polski czyli cała czołówka europejskich firm kolejowych.


Modernizacja linii kolejowej nr 7 od podwarszawskiego Otwocka do Lublina rozpocznie się w 2017r. I będzie trwała do 2020 roku.


Postępowanie przetargowe podzielono na 8 części (od A do H). Najwięcej chętnych – po 9 podmiotów – zgłosiło się na zamówienie A i B. Ze względów proceduralnych po analizie PKP PLK część konsorcjów zostało odrzuconych – ZRK DOM nadal jest w przetargu.


Finasowanie całej inwestycji odbędzie się przy udziale Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), który specjalnie dla tej inwestycji udzielił PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. kredytu w wysokości 250 mln euro.


Pociąg sieciowy

Pociąg sieciowy

ZRK DOM zamówiła nowoczesny pociąg sieciowy UCS-40.00 wraz z platformą do zwijania
i rozwijania trakcji. Spółka wykorzysta go w pracach utrzymaniowych i inwestycyjnych.
Sprzęt zapewni oczekiwany przez PKP PLK zakres i standard robót.

Bardzo dziękujemy całemu Zarządowi PKP PLK oraz Radzie Nadzorczej ZRK za wsparcie w dążeniu do celu.

Podpisanie umowy

Podpisanie umowy
z o.o.

Podpisanie umowy

Podpisanie umowy
z o.o.

http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/28441/nowoczesny-pociag-sieciowy-zwiekszy-potencjal-zrk-dom.html
http://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/zrk-dom-zamawia-nowoczesny-pociag-sieciowy-77777.html


Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. z sukcesem realizuje prace wygrane na przetargach publicznych :

 

 

 1. „Wykonanie wymiany nawierzchni kolejowej torów nr 1 i 2 na odcinku Głogów – Bytom Odrzański wraz z robotami towarzyszącymi w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Dolna Odra” za całkowitą kwotę 47 170 500,00zł brutto.

 

 1. „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych w zakresie prac na linii nr 395 w torze nr 1 na odcinku Koziegłowy – Kiekrz od km 7,211 do km 16,493 i w torze nr 2 na stacji Poznań Piątkowo od km 13,353 do km 14,635 w ramach zadania pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 394, 395 na odcinku Poznań Franowo – Zieliniec – Kiekrz” za całkowitą kwotę 23 340 347,38zł brutto.

 

 1. „NBO w wybranych lokalizacjach toru 1 i 2 na szlaku Drzeńsko – Gr. IZ w km 228,900 – 285,000 na linii 273 Wrocław – Szczecin” za całkowitą kwotę brutto 12 207 360,34złotych.

 

 1. „Remont toru nr 1 i 2 w km 70, 390 – 80,300 wraz z robotami towarzyszącymi na linii nr 351 Poznań Główny – Szczecin Główny” za całkowitą kwotę brutto 14 514 000,00złotych

 

 1. „Kompleksowa wymiana nawierzchni w torze nr 1 linii 545 Warszawa Praga – Warszawa Grochów przy użyciu pociągu PUN wraz z robotami towarzyszącymi” za całkowitą kwotę brutto 1 629 750,00 złotych.

 

W powyższe przetargi publiczne wygraliśmy między innymi z takimi firmami jak. PORR Polska S.A., Strabag, Mota-Engil Central Europe S.A., COLAS RAIL Polska Sp. z o.o., ZUE co w 2016 r jest to bardzo dobrym wynikiem potwierdzającym skuteczność całego zespołu ZRK


1

Profilowanie ław torowiska na szlaku Kowalów – Laski Lubuskie

2

Praca zgarniarki tłucznia po oczyszczarce torowej

3

Praca podbijarki torowej po oczyszczeniu tłucznia

 

 

 

 

 

 

 


Wspólna inicjatywa Zarządu i Zakładowych Związków Zawodowych ZRK DOM Sp z o o polegająca na wspieraniu programu rozwoju spółki kolejowej i unowocześnieniu parku maszynowego:

Związek Zawodowy Solidarność  popiera  działania Zarządu Spółki ZRK DOM Sp z o o zmierzające do unowocześnienia parku maszynowego a tym samym podniesienia rentowności i konkurencyjności naszej firmy. Związek Zawodowy Kolejarzy w osobie Przewodniczącego i Jego zastępcy popierają także ten program.

logo-kolor


Pociąg do potokowej wymiany kolejowej

Zarząd realizując plan rozwoju Spółki planuje kupić pociąg do potokowej wymiany kolejowej sieci trakcyjnej składający się z uniwersalnego ciągnika szynowego typu UCS-40 oraz pojazdu stanowiącego zestaw urządzeń do wywieszania i zwijania lin nośnych sieci trakcyjnej. Przeznaczeniem pociągu sieciowego jest obsługa, konserwacja, naprawa i budowa kolejowej sieci trakcyjnej.


Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Spółka ZRK DOM Sp z o o jako pierwsza w Polsce przeszła nową procedurę UTK uwzględniającą rozporządzenie MIB wydane w marcu 2016 r. dotyczące uzyskania zezwolenia dopuszczenia pojazdu do eksploatacji Unimat 09-475 4S/Y


Dziękujemy urzędnikom ministerstwa MIB, UTK oraz IK za wsparcie w tym procesie dzięki wspólnym wysiłkom Unimat 09-475 4S/Y wjedzie na tory czynne i będzie realizował zadania inwestycyjno – utrzymaniowe co wobec środków z EU jest bardzo istotne. Proces uzyskania zezwolenia jest długi oraz drogi i niestety nie wszystkie spółki kolejowe zagraniczne decydują się na ten krok.DGS-62N

DGS-62N

DGS-62N

DGS-62N

DGS-62N

DGS-62N

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parametry techniczne stabilizatora

 • Szerokość toru                                                                           1 435 mm
 • Długość ze zderzakami                                                          17 240 mm
 • Wysokość od górnej krawędzi główki szyny                       3 680 mm
 • Szerokość                                                                                   2 700 mm
 • Średnica kół tocznych                                                                 730 mm
 • Rozstaw czopów skrętnych                                                  12 000 mm
 • Rozstaw osi wózków skrętnych                                             1 500 mm
 • Ciężar całkowity maszyny                                                            57 t
 • Moc silnika                                                                                   348 kW
 • Szybkość maksymalna przy napędzie własnym                      80 km/h
 • Maksymalna dopuszczalna szybkość w składzie pociągu   100 km/h.

1W związku z budową dywizji trakcyjnej dokonano zakupu wagonów mieszkalnych

dla operatorów maszyn kolejowych energetycznych – pojazdy te zostaną dostarczone

w późniejszym terminie.


W roku 2015 r. firma kupiła aż trzy maszyny kolejowe:

 

 • Unimat 09-475 4SY
 • ZTU 300
 • CSM 08-32U

 

Następne lata zapowiadają się również bardzo ambitnie, bowiem Zarząd realizując plan wzmocnienia parku maszynowego i budowy dywizji trakcyjnej planuje dokonać zakupów maszyn kolejowych, które w ciągu kolejnych lat będą produkowane i dostarczane cyklicznie do firmy. Obecnie prowadzony jest dialog techniczny z lokalnymi i międzynarodowymi firmami dotyczący nabycia między innymi pociągów sieciowych, podbijarek rozjazdowo-szlakowych, oczyszczarek wszystko w celu podwyższenia, jakości świadczonych usług dla PKP PLK, zwiększenia niezawodności maszyn, rozszerzenia oferty oraz polepszenia komfortu pracy operatorom firmy ZRK DOM Sp. z o.o.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jaki i świadczonych usług oraz dostaw.

1 2 3 4


1Zakup kolejnych koparek dwudrogowych Atlas 1604 ZW jest wypełnieniem strategii rozwoju firmy realizowanej przez Zarząd. Koparki zostaną skierowane do wszystkich zakładów utrzymaniowo – inwestycyjnych i do grupy rozjazdowo – przejazdowej firmy ZRK-DOM Sp. z o.o. przez co w sytuacjach awaryjnych każda z jednostek organizacyjnych będzie posiadała swoją maszynę budowlano – kolejową.

 

 

 

Ogólna charakterystyka koparki Atlas  :

 • świadectwo UTK
 • siła, moc, bezawaryjność
 • precyzja pracy i bezpieczeństwo
 • maksymalna wydajność i niezawodność
 • doskonała technologia
 • wyjątkowa stabilność
 • opatentowany system CARSY
 • automatyczne poziomowanie maszyny
 • komfortowa podwójna kabina i doskonała
 • widoczność pracy
 • oszczędne użytkowanie i tania eksploatacja
 • najpopularniejsze maszyny dwudrogowe w Polsce i w Niemczech

 

Zastosowanie koparki Atlas:

 • prace na torach kolejowych i tramwajowych
 • prace utrzymaniowe i inwestycyjne
 • prace okołotorowe
 • prace ziemne i drogowe

 

Dane techniczne koparki Atlas :

 • waga robocza [t] 22,0
 • moc silnika [kW / KM] 115 / 156
 • głębokość kopania [m] 4,45
 • zasięg [m] 8,35
 • siła zrywania [kN] 112
 • prędkość obrotu nadwozia [obr. / min.] 9,0


Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów

Budowa Głogów


Kongres Infrastruktury Polskiej

Kongres Infrastruktury Polskiej

Kongres Infrastruktury Polskiej to najważniejsze wydarzenie w roku dla branży infrastrukturalnej. Zespół Doradców Gospodarczych TOR we współpracy z najbardziej znaczącymi podmiotami branżowymi i samorządowymi tworzy miejsce do wymiany opinii i informacji na temat kondycji szeroko pojmowanego polskiego rynku infrastruktury transportowej i energetycznej.Podczas Kongresu odbędą się 4 fora tematyczne:

 1. FORUM BUDOWNICTWA INFRASTRUKTURALNEGO
 2. FORUM DRÓG SAMORZĄDOWYCH I INFRASTRUKTURY TOWARZYSZĄCEJ
 3. FORUM OŚWIETLENIA W INFRASTRUKTURZE
 4. FORUM INFRASTRUKTURY ENERGETYCZNEJ

Szczegółowe zagadnienia, które będą poruszane podczas Kongresu to między innymi:

 1. polityka inwestycyjna państwa i relacje zamawiających i generalnych wykonawców
 2. utrzymanie infrastruktury – outsourcing, utrzymaj standard, ppp
 3. inwestycje infrastrukturalne związane ze zmianami klimatu
 4. Narodowe Forum Kontraktowe
 5. nowe rozwiązania i technologie w służbie oświetlenia miast
 6. warunki prowadzenia biznesu w reżimie pzp

Kongres Infrastruktury Polskiej

Kongres Infrastruktury Polskiej

Kongres Infrastruktury Polskiej

Kongres Infrastruktury Polskiej


Linia Głogow - Wróblin Głogowski

Linia Głogow – Wróblin Głogowski

Linia Głogow - Wróblin Głogowski

Linia Głogow – Wróblin Głogowski

Linia Głogow - Wróblin Głogowski

Linia Głogow – Wróblin Głogowski

Linia Głogow - Wróblin Głogowski

Linia Głogow – Wróblin Głogowski

Linia Głogow - Wróblin Głogowski

Linia Głogow – Wróblin GłogowskiNowy System BHP

Nowy System BHP

Nowy System BHP

Nowy System BHP

Nowy System BHP

Nowy System BHP

Nowy System BHP

Nowy System BHP

Zastosowanie nowego systemu barier BHP poprzez oddzielenie torów czynnych dla obu kierunków jazdy od toru wyłączonego-remontowanego powoduje podwyższenie bezpieczeństwa pracowników i BHP w ZRK DOM Sp. z o.o.


Praca z ZRK DOM Sp z o.o.

Praca z ZRK DOM Sp z o.o.
z o.o.

Zarząd Spółki ma przyjemność poinformować, że w związku z rozwojem Spółki i programem uzupełnienia kadr w ostatnim czasie przyjęliśmy do pracy i na praktyki aż 22 pracowników.


Wśród nowozatrudnionych są toromistrzowie, maszyniści, operatorzy maszyn, geodeci, kierownicy robót, stolarze, radcy prawni oraz monterzy.
Witamy wszystkich nowozatrudnionych pracowników oraz praktykantów i życzymy wspólnych sukcesów w ZRK DOM Sp. z o.o.


Wyróżnienie dla ZRK DOM Sp z o.o.

Wyróżnienie dla ZRK DOM Sp.
z o.o.


Hyperloop

Hyperloop

Duński architekt Bjarke Ingels Group, szwajcarski inżynier infrastruktury Amberg Grup i operator Deutsche Bahn połączyły siły z brytyjskim Arup, amerykańskim AECOM i francuskim Systra w celu partnerstwa w projekcie Hyperloop One tzn. rozwoju ultra-szybkiego systemu transportowego Elona Muska. (…)
Więcej na stronie :
http://www.globalconstructionreview.com/news/hyperloop-one-picks-its-engine7ering-an7d-des7ign/


5 wagonów w barwach ZRK DOM

12 wagonów w barwach ZRK DOM

5 wagonów w barwach ZRK DOM

12 wagonów w barwach ZRK DOM

5 wagonów w barwach ZRK DOM

12 wagonów w barwach ZRK DOM

5 wagonów w barwach ZRK DOM

12 wagonów w barwach ZRK DOM


W związku z rozwojem firmy dokonano zakupu dźwigu Liebherr LTM 1025 który od przyszłego tygodnia będzie pracował na budowie inwestycyjnej na linii 395. Dźwig ten zastąpi wycofany z użytkowania sprzęt budowalny i polepszy jakość pracy naszym operatorom.

Dane techniczne dźwigu Liebherr LTM 1025 :

 1. napęd 4×4 koła 16-22,5″
 2. blokada mostów,
 3. tylna oś skrętna,
 4. zawieszenie regulowane hydrauliczne,
 5. wysięgnik 26m ,
 6. max udźwig 25ton,
 7. komputer licon.Dźwig kołowy Liebherr LTM 1025

Dźwig kołowy Liebherr LTM 1025

Dźwig kołowy Liebherr LTM 1025

Dźwig kołowy Liebherr LTM 1025

Dźwig kołowy Liebherr LTM 1025

Dźwig kołowy Liebherr LTM 1025


Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S


Zakres naprawy głównej podbijarki typu UNIMAT 08-275 3S nr 948 w PPMT: rama nośna, kabiny, wóżki jezdne, zestawy kołowe, zawieszenie zestawów kołowych, układ hamulcowy, urządzenia cięgłowe, zderzaki, silnik spalinowy, przekładnia ZF, wały napędowe, zespoły podnosząco-nasuwające, układ hydrualiczny, układ pneumatyczny, układ elektroniczny, skrzynia biegów ZF oraz została wykonana naprawa zespołów podbijających w Deutsche Plasser w Monachium.Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S

Naprawa Główna Unimat 3S


Informujemy, że dostaliśmy podziękowanie dla firmy w związku z nawiązaniem współpracy z Politechniką Poznańską i jej kołami naukowymi. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Gala grantów Politechniki Poznańskiej

Gala grantów Politechniki Poznańskiej

Gala grantów Politechniki Poznańskiej

Gala grantów Politechniki Poznańskiej

Gala grantów Politechniki Poznańskiej

Gala grantów Politechniki Poznańskiej


Dywizja Trakcyjna

Dywizja Trakcyjna

Zarząd Spółki informuje, że konsekwentnie realizuje strategię rozwoju Spółki polegającą na specjalizacji i zwiększeniu kompletności oferty dla PKP PLK S.A.
W tym celu wystąpiliśmy do Zgromadzenia Wspólników i w dniu 12 maja 2016 r. otrzymaliśmy zgodę na rozwój Spółki w zakresie budowy od podstaw dywizji trakcyjnej poprzez zakup maszyn do budowy i utrzymania sieci trakcyjnej.
Naszym celem jest zbudowanie struktur i usprzętowienie by realizować samodzielnie prace związane z zabudową, przebudową i remontami urządzeń sieci trakcyjnej.

Od 1954 roku, firma jako Oddział Zmechanizowanych Robót Drogowych -D.O.M. w Poznaniu, dzisiaj jako Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o., konsekwentnie kontynuuje tradycje wykonywania robót torowych obecna decyzja utworzenia Dywizji Sieci Trakcyjnej jest kamieniem milowym w rozwoju firmy.


Zapraszamy do współpracy inżynierów elektroenergetyków, specjalistów od sieci trakcyjnej oraz dostawców urządzeń i materiałów trakcyjnych.

Dywizja Trakcyjna

Dywizja Trakcyjna

Dywizja Trakcyjna

Dywizja Trakcyjna


Głównym celem konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami nauki i praktyki w zakresie stosowanych rozwiązań technicznych, technologicznych, występujących trudności i sposobach ich rozwiązywania przy prowadzeniu robót spawalniczych wykonywanych w torach i rozjazdach tworzących konstrukcje bezstykowe. Wiodącym tematem prezentacji i paneli dyskusyjnych jest techniczne bezpieczeństwo infrastruktury szynowej i niezawodność połączeń spawanych w kontekście układu torów bezstykowych szlakowych i stacyjnych.
Więcej na temat konferencji można przeczytać na stronie.


 VI Ogólnopolska Konferencja Techniczna

VI Ogólnopolska Konferencja Techniczna

 VI Ogólnopolska Konferencja Techniczna

VI Ogólnopolska Konferencja Techniczna

 VI Ogólnopolska Konferencja Techniczna

VI Ogólnopolska Konferencja Techniczna

 VI Ogólnopolska Konferencja Techniczna

VI Ogólnopolska Konferencja Techniczna


Informujemy, że w dniu 29.04.2016 r. kontynuując wsparcie uczelni technicznych o kierunkach kolejowych, zorganizowaliśmy warsztaty ze studentami Politechniki Poznańskiej gdzie kierownictwo budowy Kiekrz-Koziegłowy linia 395 zaprezentowało zastosowaną mechanizację prac kolejowych. W drugiej części spotkania dział personalny przedstawił prezentację firmy i jej dokonania.

Bardzo dziękujemy Politechnice Poznańskiej w szczególności Panu dr inż. Michałowi Pawłowskiemu z Zakładu Budowy Mostów i Dróg Kolejowych Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Poznańskiej za umożliwienie spotkania ze studentami.

Wszystkich obecnych po zakończeniu studiów zapraszamy do pracy w naszej firmie.

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej


Linia kolejowa

Mamy przyjemność zakomunikować, że ZRK DOM Sp. z o.o. jako Lider konsorcjum przystąpił do przetargu by realizować prace na linii kolejowej nr 7 od podwarszawskiego Otwocka do Lublina – jest to największy kolejowy przetarg w PKP PLK o wartości 3.5 mld.


Wraz z nami do przetargu przystąpiły firmy z Chin, Kazachstanu, Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Austrii i Polski czyli cała czołówka europejskich firm kolejowych.
Modernizacja linii kolejowej nr 7 od podwarszawskiego Otwocka do Lublina rozpocznie się w 2017r. I będzie trwała do 2020 roku.
Postępowanie przetargowe podzielono na 8 części (od A do H). Najwięcej chętnych – po 9 podmiotów – zgłosiło się na zamówienie A i B. Zamówienie A obejmuje wykonanie robót modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock – Pilawa, a zamówienie B na odcinku Pilawa – Dęblin.
Finasowanie całej inwestycji odbędzie się przy udziale Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), który specjalnie dla tej inwestycji udzielił PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. kredytu w wysokości 250 mln euro.

http://www.rynek-kolejowy.pl//wiadomosci/najwiekszy-przetarg-plk-wielu-chetnych-na-modernizacje-linii-do-lublina-76383.html
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/27668/250-mln-euro-na-modernizacje-linii-warszawa—lublin.html


Wymiana Rz 1 na st. Poznań Piątkowo.

Wymiana Rz 1 na st. Poznań Piątkowo

Wymiana toru od Rz 1 km 13,300 do km 8,000

Wymiana toru od Rz 1 km 13,300 do km 8,000

Wymiana toru od Rz 1 km 13,300 do km 8,000

Wymiana toru od Rz 1 km 13,300 do km 8,000

Oczyszczanie toru

Oczyszczanie toru
na budowie Kiekrz

Oczyszczanie toru

Oczyszczanie toru
na budowie Kiekrz


Zakład Robót Komunikacyjnych rozpoczyna prace przy NBO linia 273 polegające między innymi na: oczyszczaniu toru nr 1, szlak Boleszkowice-Mieszkowice, linia kolejowa nr 273 Wrocław Główny Szczecin Główny. Prace prowadzone są „pod prąd”, czyli kierunek robót od Mieszkowic do Boleszkowic.

Szlak Boleszkowice-Mieszkowice

Szlak Boleszkowice-Mieszkowice

Szlak Boleszkowice-Mieszkowice

Szlak Boleszkowice-Mieszkowice

Szlak Boleszkowice-Mieszkowice

Szlak Boleszkowice-MieszkowiceRemont wagonów mieszkalnych

Remont wagonów mieszkalnych

Zarząd Zakładu Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu Sp. z o.o. informuje, że prowadzi długofalowy program dotyczący remontu wagonów mieszkalnych w celu polepszania warunków pracownikom ZRK DOM Sp z o. o.


W 2016 roku kolejne 4 sztuki wagonów zostanie gruntownie przebudowanych przez firmę zewnętrzną a 6 wagonów zostanie odnowionych przez bazę w Zbąszyniu


 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów

 Budowa Głogów

Budowa Głogów


Certyfikat SkV i SkV-S

Certyfikat SkV i SkV-S

Z przyjemnością informuję, że ZRK DOM Sp. z o.o. uzyskała, jako pierwsza w Polsce dopuszczenie do stosowania metodami SkV-S, SkV tzw. spawanie szyn termitem z skróconym czasem podgrzewania.
Wytyczne DB Rail 824 („Wykonawstwo dróg szynowych”) wskazują na Metodę SKV jako wiodącą w spawaniu termitowym szyn, która możne by zastosowana w torach głównych bez ograniczenia kryterium prędkości na szlaku.


Nowoczesna ładowarka kołowa L 556 2plus2 charakteryzuje się przede wszystkim siłą i zwrotnością, ale również ekonomicznością pracy. W praktyce ładowarka ta zużywa do 25% mniej paliwa niż porównywalne urządzenia innych producentów w tych samych warunkach użytkowania. Kluczowym elementem sukcesu jest system „2plus2” – technologia napędu stanowiąca optymalizację napędu hydrostatycznego. Nowa technologia napędu bazuje na mechanizmie z dwoma różnej wielkości silnikami olejowymi, bezpośrednio wbudowanymi, z których każdy posiada osobne sprzęgło. Ponieważ przy przyspieszaniu i zwalnianiu ładowarki kołowej na przemian działa przynajmniej jeden z silników olejowych, ładowarka gładko dostosowuje się – niezależnie od wymaganej prędkości jazdy i siły ciągu – do każdej sytuacji roboczej.


Ładowarka 556 Liebherr

Ładowarka 556 Liebherr

Ładowarka 556 Liebherr

Ładowarka 556 Liebherr

Zestaw siodłowy i niskopodwozie podczas pracy

Zestaw siodłowy i niskopodwozie podczas pracy


Kurs na maszynistę

Kurs na maszynistę

Z przyjemnością informujemy, że zakończono kurs na maszynistę zorganizowany przez Przewozy Regionalne, w kursie uczestniczyło 12 pracowników firmy ZRK DOM Sp. z o .o. którzy po zdaniu egzaminu otrzymali dokumenty umożliwiające wystąpienie do UTK o wydanie licencji maszynisty kategorii A.
Gratulujemy pracownikom ZRK DOM Sp. z o.o. zdania egzaminu.


Spotkanie z młodzieżą działu personalnego

Spotkanie z młodzieżą działu personalnego

ZRK DOM Sp. z o.o. kontynuuje plan polegający na wspieraniu uczelni technicznych o kierunkach kolejowych. Naszym celem jest doprowadzenie do powrotu na uczelnie wyższe, szkoły średnie i zawodowe kierunków kształcenia drogi szynowe i przekazanie młodym ludziom dokonującym wyboru kierunku, że kolej w Polsce to przyszłość i dźwignia zamachowa gospodarki. W zeszłym roku nasza firma znalazła się w Zespole Doradców Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej a w tym dalej kontynuuje spotkania z młodzieżą i tak w dniu 12.04.2016 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 2 w Zbąszyniu gdzie firma ZRK DOM Sp. z o.o. posiada duża bazę i jest jednym z większych pracodawców odbyło się spotkanie z tegorocznymi absolwentami i uczniami klasy drugiej. Podczas spotkania zaprezentowano Spółkę jej osiągniecia i przedstawiono możliwości pracy dla absolwentów na stanowiskach konserwatorów, mechaników, maszynistów i operatorów maszyn. Po udanym spotkaniu wielu uczniów dopytywało o możliwości nawiązania współpracy, z czego się bardzo cieszymy.


Również bardzo dziękujemy Dyrektorowi szkoły p. Markowi Furmanowi za umożliwienie prezentacji oraz osiągnieć firmy mamy nadzieję, że po tak udanym spotkaniu wielu absolwentów rozpocznie pracę w naszej firmie a kierunek kolejowy w szkole zawodowej stanie się faktem.


Idąc za ciosem już wkrótce organizujemy warsztaty na budowie Linii Kiekrz – Koziegłowy gdzie przedstawimy studentom Politechniki Poznańskiej mechanizację prac przy budowie linii kolejowej.


Spotkanie z młodzieżą działu personalnego

Spotkanie z młodzieżą działu personalnego

Spotkanie z młodzieżą działu personalnego

Spotkanie z młodzieżą działu personalnego

Spotkanie z młodzieżą działu personalnego

Spotkanie z młodzieżą działu personalnego


Czteroosiowy wagon samowyładowczy typ 418V, przeznaczony jest do przewozu materiałów kruszonych (tłuczeń, żwir, piasek, ziemia). Załadunek wagonu może odbywać się za pomocą zmechanizowanych urządzeń załadunkowych a rozładunek odbywa się na dowolną stronę toru, przez obrót pudła o kąt 45 stopni, za pomocą cylindrów pneumatycznych dwustronnego działania, zawieszonych na ostoi wagonu (po dwie sztuki z każdej strony). Powrót pudła do położenia transportowego jest wymuszony i odbywa się dzięki zastosowaniu cylindrów dwustronnego działania.


Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.

Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.

Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.

Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.

Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.

Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.

Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.

Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.

Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.

Realizacja budowy inwestycyjnej przez ZRK DOM Sp. z o.o.


L 395 Koziegłowy – Kiekrz

L 395 Koziegłowy – Kiekrz

L 395 Koziegłowy – Kiekrz

L 395 Koziegłowy – Kiekrz

L 395 Koziegłowy – Kiekrz

L 395 Koziegłowy – Kiekrz

L 395 Koziegłowy – Kiekrz

L 395 Koziegłowy – Kiekrz


Historyczny wynik ZRK-DOM

Historyczny wynik ZRK-DOM

Z przyjemnością informujemy, że ZRK DOM otrzymał opinię biegłego rewidenta z międzynarodowej firmy KPMG potwierdzającą sprawozdanie finansowe za 2015 r.
W 2015 roku nasza firma odnotowała historyczny zysk stanowiący ponad trzykrotną poprawę w stosunku do wyniku z 2014 roku.

Wynik naszej spółki jest porównywalny z wynikami kluczowych spółek kolejowych takich jak Trakcja, Torpol i ZUE. Inwestycje poczynione w maszyny wysokowydajne oraz sprzęt budowlany powodują, że staliśmy się jedną z najszybciej rozwijających się polskich spółek kolejowych w kraju.
W roku 2015 zdobyliśmy w/g rankingu FORBESA – 33 miejsce w województwie wielkopolskim a w całym kraju – 255 – w kategorii przedsiębiorstwa 50 – 250 milionów ze wzrostem wartości przedsiębiorstwa 25% rok do roku.
(więcej…)


Rozbiórka toru na szlaku Wróblin – Czerna

Rozbiórka toru na szlaku
Wróblin – Czerna

Rozbiórka toru na szlaku Wróblin – Czerna

Rozbiórka toru na szlaku
Wróblin – Czerna

Rozbiórka toru na szlaku Wróblin – Czerna

Rozbiórka toru na szlaku
Wróblin – Czerna

Rozbiórka toru na szlaku Wróblin – Czerna

Rozbiórka toru na szlaku
Wróblin – Czerna

Rozbiórka toru na szlaku Wróblin – Czerna

Rozbiórka toru na szlaku
Wróblin – Czerna


Ładowarka Komatsu w barwach ZRK DOM Sp. z o o

Ładowarka Komatsu w barwach ZRK DOM Sp. z o o

Ładowarka Komatsu w barwach ZRK DOM Sp. z o o

Ładowarka Komatsu w barwach ZRK DOM Sp. z o o


Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie


Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie


Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie


Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie


Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie


Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie


Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie


Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie


Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie

Zrywka toru i budowa peronu w Głogowie


Roboty na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Roboty na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Roboty na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Roboty na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Roboty na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Roboty na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

L 395 Kiekrz – Koziegłowy


Wagon samowyładowczy dumpcar typ 418 V

Wagon samowyładowczy dumpcar typ 418 V

Czteroosiowy wagon samowyładowczy typ 418V, przeznaczony jest do przewozu materiałów kruszonych ( tłuczeń, żwir, piasek, ziemia). Załadunek wagonu może odbywać się za pomocą zmechanizowanych urządzeń załadunkowych a rozładunek odbywa się na dowolną stronę toru, przez obrót pudła o kąt 45 stopni, za pomocą cylindrów pneumatycznych dwustronnego działania, zawieszonych na ostoi wagonu (po dwie sztuki z każdej strony). Powrót pudła do położenia transportowego jest wymuszony i odbywa się dzięki zastosowaniu cylindrów dwustronnego działania.
CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA WAGONU :

 1. Szerokość toru 1 435 mm
 2. Skrajnia UIC 505-1
 3. Masa własna 27,5 t
 4. Ładowność 52,5 t
 5. Pojemność pudła 31 m3
 6. Max nacisk osi na szyny 22,5 t
 7. Kąt pochylenia pudła 45o
 8. Max. Prędkość 100 km/hWagon samowyładowczy dumpcar typ 418 V

Wagon samowyładowczy dumpcar typ 418 VRoboty początkowe na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Ładowarka kołowa WA430 wyznacza nowe standardy właściwości jezdnych i zużycia paliwa dla maszyn tej klasy. Silnik rozwijający bardzo duży moment obrotowy i nowoczesny układ napędowy Komatsu zapewniają maszynie WA430 osiągi wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Wyjątkowo duża siła napędowa i układ hydrauliczny z zamkniętym przepływem w położeniu neutralnym i kompensacją ciśnienia zależnie od obciążenia CLSS (Closedcentre Load Sensing System) gwarantują ładowarce WA430-6 skuteczność w każdym zadaniu. Co więcej, kabina SpaceCabT oferuje operatorowi poziom komfortu dorównujący osiągom maszyny.


Demontaż toru przęsłami dźwigiem UK na linii 395

Demontaż toru przęsłami dźwigiem UK na linii 395

Demontaż toru przęsłami dźwigiem UK na linii 395

Demontaż toru przęsłami dźwigiem UK na linii 395


Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.

Naprawa głównego toru nr 4 na st. Środa Wlkp.


Roboty początkowe na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz – Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz - Koziegłowy

Roboty początkowe na L 395 Kiekrz – Koziegłowy


Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazdu

Naprawa przejazduvolvo1

Prace przy wykonaniu peronów

volvo1

Prace przy wykonaniu peronów

volvo1

Prace przy wykonaniu peronów

volvo1

Zasypanie korpusu peronu nr 2. Ścianki typu L ułożone i zaizolowane

volvo1

Zasypanie korpusu peronu nr 2. Ścianki typu L ułożone i zaizolowane

volvo1

Zasypanie korpusu peronu nr 2. Ścianki typu L ułożone i zaizolowane

volvo1

Zasypanie korpusu peronu nr 2. Ścianki typu L ułożone i zaizolowane


volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne

volvo1

Prace budowlane inżynieryjne3 1 2Infrastruktura Polska 2016 to najbardziej prestiżowe spotkanie liderów infrastruktury o wyjątkowej renomie na rynku, która  co roku przyciąga najważniejszych przedstawicieli sektora. Tegoroczna edycja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Forum, które cieszy się wielkim uznaniem środowiska branżowego jest okazją do dyskusji na tematy związane z zamówieniami publicznymi.Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern

Wykolejenie cystern


ZRK DOM Sp. z o.o. w ramach nowej perspektywy unijnej, modernizuje linię CE59 na odcinku Wrocław – Szczecin („Nadodrzanka”). Obecnie trwają m.in. prace koło Głogowa na linii Bytom Odrzański – Głogów oraz Głogów.

Linia należy do kluczowych tras kolejowych w naszym kraju. Stanowi ważny element korytarza transportowego CE59 łączącego Skandynawię z południem Europy.

Inwestycja w kolejowe trasy towarowe

1

Nadodrzanka

2

Nadodrzanka

3

Nadodrzanka

4

Nadodrzanka

5

Nadodrzanka

 

 

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

Nadodrzanka

 

 Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu Sp. z o.o. kontynuuje strategię dotyczącą wzmocnienia potencjału technicznego i mobilnego firmy poprzez zakup naczepy niskopodwoziowej i planach zakupu ciągnika i wanny


Naczepa niskopodwoziowa

Naczepa niskopodwoziowa

Naczepa niskopodwoziowa

Naczepa niskopodwoziowa

Naczepa niskopodwoziowa

Naczepa niskopodwoziowa

Naczepa niskopodwoziowa

Naczepa niskopodwoziowaNowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody

Nowe samochody


Spółka Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. jest jedną z wiodących firm zajmującą się utrzymaniem infrastruktury kolejowej na terenie całego kraju. Obecnie ZRK – DOM wykonuje prace utrzymaniowe na obszarze zarządzanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakłady Linii Kolejowych w Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim i Warszawie. Nowa polityka firmy poza wykonywaniem robót utrzymaniowych i napraw bieżących prowadzi do zwiększenia swojego udziału na rynku kolejowym poprzez uczestnictwo w postępowaniach przetargowych ogłaszanych przez PKP PLK S.A.
(więcej…)


Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków

Wykolejenie lokomotywy na st. Mieszków


Diamenty Forbesa 2015

Diamenty Forbesa 2015

W województwie wielkopolskim jesteśmy na 33 miejscu a w całym kraju na 255 miejscu w kategorii przedsiębiorstwa 50 – 250 milionów z wzrostem wartości przedsiębiorstwa 25% rok do roku Zgodnie z regułami konkursu przedmiotem analizy były wyniki podane do KRS za 2014 r. w którym osiągnęliśmy 9 milionów netto.


Ponieważ w 2015 r. osiągneliśmy znacznie lepszy wynik mamy nadzieję że w następnym roku awansujemy na jednego z liderów w Wielkopolsce.


Wśród laureatów tegorocznych są oprócz ZRK DOM Sp z o o między innymi firmy kolejowe : Torpol, ZUE , Skanska oraz producenci materiałów Plastwil, Nasycalnie Podkładów oraz Mirosław Ujski itp.


Obecność w gronie laureatów jest prestiżowym wyróżnieniem i pozwala budować zaufanie do firmy ZRK DOM Sp z o.o. co szczególnie ważne jest przy planach inwestycyjnych PLK w wysokości 67 miliardów


http://diamenty.forbes.pl/diamenty-forbesa-2016-laureaci-woj-wielkopolskie,artykuly,202229,1,1.html


st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016

st. Słonice -wykolejenie 26.01.2016


Dokręcanie śrub stopowych wraz z wymianą akcesoriów na linii 281, szlak Jarocin – Krotoszyn

Dokręcanie śrub stopowych wraz z wymianą akcesoriów na linii 281, szlak Jarocin – Krotoszyn

Dokręcanie śrub stopowych wraz z wymianą akcesoriów na linii 281, szlak Jarocin – Krotoszyn

Dokręcanie śrub stopowych wraz z wymianą akcesoriów na linii 281, szlak Jarocin – Krotoszyn

Dokręcanie śrub stopowych wraz z wymianą akcesoriów na linii 281, szlak Jarocin – Krotoszyn

Dokręcanie śrub stopowych wraz z wymianą akcesoriów na linii 281, szlak Jarocin – Krotoszyn


Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń

Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń

Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń

Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń

Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń

Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń

Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń

Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń

Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń

Nowy samochód serwisowy bazy Zbąszyń


Remont wagonów socjalnych

Remont wagonów socjalnych

Remont wagonów socjalnych

Remont wagonów socjalnych

Remont wagonów socjalnych

Remont wagonów socjalnych

Remont wagonów socjalnych

Remont wagonów socjalnych

Remont wagonów socjalnych

Remont wagonów socjalnych


Naprawa toru nr 6 po wykolejeniu w dniu 13.01.2016 na st Szczecin Dąbie.

Naprawa toru nr 6 po wykolejeniu w dniu 13.01.2016 na st Szczecin Dąbie.

Naprawa toru nr 6 po wykolejeniu w dniu 13.01.2016 na st Szczecin Dąbie.

Naprawa toru nr 6 po wykolejeniu w dniu 13.01.2016 na st Szczecin Dąbie.

Naprawa toru nr 6 po wykolejeniu w dniu 13.01.2016 na st Szczecin Dąbie.

Naprawa toru nr 6 po wykolejeniu w dniu 13.01.2016 na st Szczecin Dąbie.


Podbicie rozjazdów na linii nr 3, Warszawa Zachodnia - Kunowice.

Podbicie rozjazdów na linii nr 3, Warszawa Zachodnia – Kunowice.

Podbicie rozjazdów na linii nr 3, Warszawa Zachodnia - Kunowice.

Podbicie rozjazdów na linii nr 3, Warszawa Zachodnia – Kunowice.


Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w Poznaniu

Wymiana podkładów na Franowie w PoznaniuUsuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna

Usuwaniu skutków wykolejenia na linii 273 st. Chojna


Certyfikat UTK

Certyfikat UTK


ZRK uzyskała nowy certyfikat bezpieczeństwa od Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.


Wymiana floty samochodowej w ZRK spowoduje wzmocnienie mobilności budów w 2016 r i stanowi element programu rozwoju firmy.

Opel_2

Opel MOVANO

Opel_3

Opel MOVANO

Opel_5

Opel MOVANO

opel_1

Opel MOVANO

Opel_4

Opel MOVANO


ZRK DOM Sp. z o.o. wykonuje prace polegające między innymi na wybraniu tłucznia, zerwaniu toru, oprofilowaniu fundamentów słupów trakcyjnych, rozbiórkach peronów, ścięciu ław. Prace torowe realizowane są etapami z dwóch stron w celu przyspieszenia procesu budowy

Glogow_5

Budowa Głogów

Glogow_3

Budowa Głogów

Glogow_2

Budowa Głogów

Glogow_4

Budowa Głogów

Glogow_1

Budowa Głogów


Firma ZRK-DOM Sp. z o.o. zrealizowała w roku 2015 plan maksimum poprzez zakup trzeciej wysokowydajnej maszyny torowej – nowej zgarniarki ZTU 300. Celem firmy jest posiadanie drugiego nowoczesnego zespołu DPUS mogącego wykonywać prace na liniach o parametrach powyżej 160 km/h i konsekwentnie realizuje wcześniej przyjętą strategię rozwoju. Maszyna ZTU 300 dołączyła do grupy kupionych w roku 2015 maszyn – Unimat 09-475 4SY oraz CSM 08-32 U.

Zgarniarka ZTU 300

Zgarniarka ZTU 300 w barwach ZRK-DOM

Zgarniarka ZTU 300

Zgarniarka ZTU 300 w barwach ZRK DOM

Zgarniarka ZTU 300 w barwach ZRK DOM Sp. z o.o.

Zgarniarka ZTU 300 w barwach ZRK-DOM

Zgarniarka ZTU 300

Zgarniarka ZTU 300 w barwach ZRK-DOM

Zgarniarka ZTU 300

Zgarniarka ZTU 300 w barwach ZRK-DOM

Zgarniarka ZTU 300

Zgarniarka ZTU 300 w barwach ZRK-DOM


Diamenty Forbsa 2016

Diamenty Forbsa 2016

ZRK DOM Sp. z o.o. otrzymała potwierdzenie, że znalazła się w prestiżowym gronie „Diamentów Forbsa 2016”.


Miesięcznik Forbes po analizie danych finansowo księgowych, które pokazują efekt nowej formy zarządzania, co roku sporządza listę „Diamentów”, tzn. ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich latach najbardziej dynamicznie powiększały swoją wartość – bardzo się cieszymy, że wśród wyróżnionych przedsiębiorstw będzie firma z Wielkopolski pozwala nam to patrzeć z optymizmem w przyszłość i planować dalszy rozwój Spółki.


100 lat WIL Politechniki Warszawskiej

100 lat WIL Politechniki Warszawskiej

ZRK DOM Sp. z o.o. z przyjemnością informuje, że w roku 2015 uczestniczyła w uroczystych obchodach 100 lat Wydziału Inżynierii Lądowej gdzie udział wzięło niemal 300 osób: władze uczelni, absolwenci, a także przedstawiciele uczelni technicznych: Wojskowej Akademii Technicznej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Politechniki Wrocławskiej. Na uroczystość przybyli również Prezesi Polskiej i Mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa. Zarząd ZRK DOM Sp. z o.o. otrzymał specjalne zaproszenie od Dziekana Wydziału – prof. dr hab. inż. Henryka Zobla – jako firma o sześćdziesięcioletniej tradycji na rynku kolejowym, która dba o rozwój polskiej myśli inżynierskiej.
(więcej…)
Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

 

 

 

 

 

 

 

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 - wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o

Święto kolejarza 2015 – wręczenie odznaczeń pracownikom ZRK DOM Sp. z o o


Zadanie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na linii nr 395: na 9-kilometrowym odcinku pomiędzy stacjami Koziegłowy i Kiekrz w 2016 r

Zwycięzca przetargu ma zostać wybrany według kryteriów ceny 70 % oraz terminu realizacji 30 %

Tak duża ilość ofert świadczy o determinacji firm kolejowych które szukają pracy w całej Polsce

Polecamy tekst pod adresem: http://www.wnp.pl/wiadomosci/siedemnastu-wykonawcow-z-ofertami-w-kolejowym-przetargu,262004_1_0_0.html


Optymalizacja linii 273

Optymalizacja linii 273

Optymalizacja linii 273

Optymalizacja linii 273

Optymalizacja linii 273

Optymalizacja linii 273


Wymiana krzyżownic na linii 3, 282

Wymiana krzyżownic na linii 3, 282

Wymiana krzyżownic na linii 3, 282

Wymiana krzyżownic na linii 3, 282

Wymiana krzyżownic na linii 3, 282

Wymiana krzyżownic na linii 3, 282

Wymiana krzyżownic na linii 3, 282

Wymiana krzyżownic na linii 3, 282Po dziesięciu miesiącach 2015 roku firma odnotowała zysk brutto z działalności gospodarczej na poziomie 28,2 mln zł. W tym samym okresie zysk netto wyniósł 25,6 mln zł, co stanowi ponad dwukrotną poprawę w stosunku do wyniku z roku 2014.


Wyniki spółki są porównywalne z wynikami innych kluczowych spółek kolejowych takich jak Trakcja, Torpol i ZUE.


25,6 mln zł za 10 miesięcy, jako wynik netto firmy, to znakomity rezultat potwierdzający zasadność wprowadzenia na początku roku nowych zasad kontroli kosztów i zarządzania.

ZRK-DOM Sp. z o.o. obecnie koncentruje się na: wzroście efektywności i rentowności inwestując w nowoczesne maszyny wysokowydajne oraz na dalszym wzmocnieniu pozycji na ryku inwestycyjnym.


http://www.rynek-kolejowy.pl/60232/grupa_zue_opublikowala_wyniki_za_trzy_kwartaly_2015.htm
http://www.rynek-kolejowy.pl/60143/trakcja_prkii_po_iii_kwartale_ma_powody_do_dumy.html
http://www.rynek-kolejowy.pl/60122/bardzo_dobre_wyniki_torpolu.html


Urządzenie pomiarowe

Urządzenie pomiarowe

Urządzenie pomiarowe

Urządzenie pomiarowe

Urządzenie pomiarowe

Urządzenie pomiarowe


Poznań Franowo

Poznań Franowo

Poznań Franowo

Poznań Franowo

Poznań Franowo

Poznań Franowo

Poznań Franowo

Poznań Franowo

Poznań Franowo

Poznań Franowo


ZLK Warszawa – ZRK DOM Sp. z o.o. maszynami realizuje zlecenie Nr 60 mechaniczne podbicie toru i rozjazdów na linii 33 w stacji Gostynin i Płock Trzepowo oraz pracuje zespół DPUS na linii 03 odcinek Warszawa Gołąbki – Bednary


Warszawa Gołąbki – Bednary

Warszawa Gołąbki – Bednary

Warszawa Gołąbki – Bednary

Warszawa Gołąbki – Bednary


Łęka Opatowska

Łęka Opatowska

Łęka Opatowska

Łęka Opatowska

Łęka Opatowska

Łęka Opatowska

Łęka Opatowska

Łęka Opatowska


Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Remont torów nr 2, 3, 4 na st. Zgierz. Zgodnie ze zleceniem nr 013. Prace polegają na: demontaż toru, korytowanie odcinka, montaż toru z materiałów staro-użytecznych, uzupełnienie tłucznia oraz mechaniczne podbicie torów i rozjazdów.
Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz

Stacja Zgierz


Wymiana rozjazdów

Wymiana rozjazdów

Kompleksowa wymiana rozjazdów na terenie IZ Łódź. Do wymiany jest łącznie 16 jednostek na stacjach: Łódź Kaliska, Koluszki, Zduńska Wola – Karsznice, Radomsko

Wymiana rozjazdów

Wymiana rozjazdów

Wymiana rozjazdów

Wymiana rozjazdów

Wymiana rozjazdów

Wymiana rozjazdów

Wymiana rozjazdów

Wymiana rozjazdów


Wykonanie robót dla podwyższenia prędkości maksymalnej dla pociągów pasażerskich na linii nr 1 od km 61,350 do km 106,100 w torze nr 1 i 2 i torze 103 i 105 w stacji Koluszki oraz na linii nr 17 od km 6,634 do km 26,400 w torze nr 1 i 2.


Zakres: praca zespołu maszyn DPUS, uzupełnienie tłucznia, montaż/demontaż płyt typu MU, korekta przechyłek na łuku w celu zwiększenia prędkości.


DPUS2

DPUS w Łodzi

DPUS2

DPUS w Łodzi

DPUS4

DPUS w Łodzi

DPUS3

DPUS w Łodzi


Diamenty Forbesa 2015

Diamenty Forbesa 2015

Lista Diamentów Forbesa jest opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Szczegóły metodologii wyceny przedsiębiorstw oraz pomiaru wzrostu ich wartości zostały opracowane przez analityków Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją „Forbesa”. Łączy ona metodę majątkową i dochodową. Obecność każdej firmy w rankingu Forbesa stanowi uhonorowanie działalności oraz wzmacnia zaufanie do firmy.Szkolenie obronne

Szkolenie obronne

Szkolenie obronne

Szkolenie obronne


Wymiana floty samochodowej

Wymiana floty samochodowej

W związku z rozwojem firmy ZRK DOM Sp. z o.o. firma wykonuje program długofalowej wymiany floty samochodowej.

Dokonany zakup pozwoli uzyskać większą mobilność, niezawodność i komfort pracy.
(więcej…)


Przetarg na dostawy ponad 263 tys megawatogodzin prądu ogłosiły przed tygodniem PKP Polskie Linie Kolejowe. Dokładnie tyle samo energii planuje zużyć w 2016 co i w 2017 roku. Na oferty czekać będą do 18 sierpnia.
Do wtorku, 18 sierpnia PKP PLK zbierać będzie propozycje dostaw energii elektrycznej dla siebie i spółek zależnych w latach 2016 i 2017 r. Tego samego dnia zaplanowano też otwarcie zebranych ofert.
(więcej…)


Certyfikatu podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie

Certyfikat podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie

Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu Sp. z o.o. uzyskał certyfikat podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie – Certyfikat jest ważny od dnia 09 października 2015 roku do 09 października 2018 roku.


Stacja Luboń

Stacja Luboń

Stacja Luboń

Stacja Luboń

Stacja Luboń

Stacja Luboń


Zarząd ZRK DOM w Poznaniu Sp z o.o. rozpoczął program unowocześnienia maszyn wysokowydajnych CSM 09-32 oraz Unimat 3S poprzez dodatkowe wyposażenie ich w komputery z oprogramowaniem GEDO TampInfo współpracujące z systemem geodezyjnym. Program ten jest wypełnieniem nowej polityki Zarządu dotyczącej poprawy efektywności i dokładności wykonywanych prac.


GEDO CE 2.0

GEDO CE 2.0

Wagon po remoncie

Wagon po remoncie


Wagon po remoncie

Wagon po remoncie

GEDO CE 2.0

GEDO CE 2.0

GEDO CE 2.0

GEDO CE 2.0

GEDO CE 2.0

GEDO CE 2.0


Wagon po remoncie

Wagon po remoncie

Wagon po remoncie

Wagon po remoncie

Zarząd Zakładu Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu Sp. z o.o. informuje, że rozpoczął długofalowy programu dotyczący remontu wagonów mieszkalnych w celu polepszania warunków pracownikom ZRK.

W 2015 roku 5 sztuk wagonów zostanie gruntownie przebudowanych do poniższego standardu.
stoisko ZRK DOM Sp. z o o.Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. uczestniczy w 11 Międzynarodowych Targach Kolejowych ( Amber EXPO ).

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach.

Trako

 

 

 

 

 

zdjecie-1

Trako 2015

zdjecie 2

Trako 2015

zdjecie-1

Trako 2015

zdjecie 2

Trako 2015


Unimat – 09-475/4SY w Kurierze Kolejowym

Unimat – 09-475/4SY w serwisie Inforail

Unimat – 09-475/4SY w serwisie Poznańskie-nieruchomości.pl


Uczestnictwo ZRK-DOM Sp z o.o. w konferencji Prezesa Andrzeja Filipa Wojciechowskiego w Rawie Mazowieckiej.

zdjecie-1

Konferencja

zdjecie 2

Konferencja


01

Unimat 09-475 4SY

02

Unimat 09-475 4SY

03

Unimat 09-475 4SY


1. Układkę toru km 15,300 do km 20,245 (od p.o. Miedzeszyn do stacji Falenica),
kontynuowana jest układka toru od budowanego tunelu w kierunku stacji Wawer.
2. Oczyszcza podsypkę tłuczniową OT+MFS w km 15,300 – 17,300 i 17,770 – 18,300.
3. Kompleksową wymianę rozjazdów Rz nr 35, 36, 37 w stacji Wawer i Rz nr 1, 5 i 102 w stacji Falenica.

1

Falenica

2

Falenica

3

Falenica

Falenica

Falenica

7

Falenica


Wykolejenie Szczecin

2

Wykolejenie Szczecin

3

Wykolejenie Szczecin

4

Wykolejenie Szczecin

5

Wykolejenie Szczecin

6

Wykolejenie Szczecin

7

Wykolejenie Szczecin

Wykolejenie Szczecin

9

Wykolejenie Szczecin

10

Wykolejenie Szczecin

11

Wykolejenie Szczecin


CSM 08-32U

CSM 08-32U

Zarząd Zakładu Robót Komunikacyjnych D.O.M Sp. z o.o. informuje, że realizuje zgodnie z przyjętą strategią rozwoju proces usprzętowienia w maszyny wysokowydajne poprzez zakup maszyny typu CSM 08-32U.

Maszyna jest wyposażana w komputer ALC oraz pomiarowy system laserowy co powoduje, że jakość wykonywanych prac torowych w utrzymaniu i inwestycjach jest wyższa od większości maszyn kolejowych używanych w Polsce.

Maszyna jest ekonomiczna i szybka nawet, jeśli chodzi o krótkie interwały co pozwoli wykonywać prace utrzymaniowe punktowo i skracać do maksimum zamknięcia torowe. Zakup maszyny pozwoli wzmocnić pozycję firmy na rynku utrzymaniowo – inwestycyjnym.


Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu

Unimat 09-475 4sy w bazie maszynowej w Zbąszyniu


 

Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer

Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer

Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer

Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer

Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer

Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer

Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer

Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakup uniwersalnej podbijarki do ciągłej pracy, podbijania, podnoszenia i ustawiania torów i rozjazdów głównych linii kolejowych o prędkości ponad 160 km/h pozwoli wzmocnić pozycję firmy w rynku utrzymaniowo-inwestycyjnym i stanowi wypełnienie nowej polityki Zarządu Spółki ZRK DOM w Poznaniu. (więcej…)


Zaplecze socjalne Sekcji Utrzymania Leszno w Ostrowie Wlkp.

Zaplecze socjalne Sekcji Utrzymania Leszno w Ostrowie Wlkp.

Zaplecze socjalne Sekcji Utrzymania Leszno w Ostrowie Wlkp.

Zaplecze socjalne Sekcji Utrzymania Leszno w Ostrowie Wlkp.

Zaplecze socjalne Sekcji Utrzymania Leszno w Ostrowie Wlkp.

Zaplecze socjalne Sekcji Utrzymania Leszno w Ostrowie Wlkp.

Zaplecze socjalne Sekcji Utrzymania Leszno w Ostrowie Wlkp.

Zaplecze socjalne Sekcji Utrzymania Leszno w Ostrowie Wlkp.Przecinarki spalinowe K 1260 rail 16”

Przecinarki spalinowe K 1260 rail

Zagęszczarki AMANN

Zagęszczarki AMANN

Agregaty prądotwórcze FOGO

Agregaty prądotwórcze FOGO

Zakrętarka spalinowa Geismar

Zakrętarka spalinowa Geismar

Wiertarka do szyn ZALCO

Wiertarka do szyn ZALCO

Szlifierka do szyn Geismar

Szlifierka do szyn Geismar

Wiertarka do podkładów Stihl

Wiertarka do podkładów Stihl

Zakrętarki udarowe MASTER 35

Zakrętarki udarowe MASTER 35

Kontenery Biurowe

Kontenery Biurowe


Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM

Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM

Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM

Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM

Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM

Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM

Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM

Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM

Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM

Malowanie elewacji budynku centrali ZRK-DOM


Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno

Usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego na st. Wykno


Szkolenie PLK dotyczące Zarządzaniem Ryzykiem wg UE

Szkolenie PLK dotyczące Zarządzaniem Ryzykiem wg UEPrace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno


Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem

Prace naprawcze po wykolejeniu pod Piotrkowem


Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń

Zakończenie etapu prac torowych oraz peronowych na stacji Luboń


Prace torowe – Zebrzydowice - Sosnowiec

Prace torowe – Zebrzydowice – Sosnowiec

Prace torowe – Zebrzydowice - Sosnowiec

Prace torowe – Zebrzydowice – Sosnowiec

Prace torowe – Zebrzydowice - Sosnowiec

Prace torowe – Zebrzydowice – Sosnowiec


Prace torowe Jaworzno - Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno – Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno - Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno – Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno - Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno – Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno - Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno – Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno - Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno – Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno - Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno – Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno - Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno – Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno - Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno – Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno - Sosnowiec

Prace torowe Jaworzno – Sosnowiec


Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno

Prace Inwestycyjno-Utrzymaniowe Trzemeszno


Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica

Roboty Inwestycyjno Utrzymaniowe Wawer Falenica


1

Warsztaty PLKNaprawa przejazdu Hanulin

Naprawa przejazdu Hanulin

Naprawa przejazdu Hanulin

Naprawa przejazdu Hanulin

Naprawa przejazdu Hanulin

Naprawa przejazdu Hanulin


Prace Inwestycyjne na stacji Luboń

Prace Inwestycyjne na stacji Luboń

Prace Inwestycyjne na stacji Luboń

Prace Inwestycyjne na stacji Luboń

Prace Inwestycyjne na stacji Luboń

Prace Inwestycyjne na stacji Luboń


Praktyki w ZRK-DOM

Praktyki w ZRK-DOM


Roboty inwestycyjne na stacji Luboń

Roboty inwestycyjne na stacji Luboń

Roboty inwestycyjne na stacji Luboń

Roboty inwestycyjne na stacji LubońKontynuacja prac na stacji Luboń

Kontynuacja prac na stacji Luboń

Kontynuacja prac na stacji Luboń

Kontynuacja prac na stacji Luboń

Kontynuacja prac na stacji Luboń

Kontynuacja prac na stacji Luboń

Kontynuacja prac na stacji Luboń

Kontynuacja prac na stacji Luboń


Budowa Luboń - montaż rozjazdu oraz prace przy budowie peronu.

Budowa Luboń – montaż rozjazdu oraz prace przy budowie peronu.

Budowa Luboń - montaż rozjazdu oraz prace przy budowie peronu.

Budowa Luboń – montaż rozjazdu oraz prace przy budowie peronu.

Budowa Luboń - montaż rozjazdu oraz prace przy budowie peronu.

Budowa Luboń – montaż rozjazdu oraz prace przy budowie peronu.


Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń

Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń

Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń

Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń

Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń

Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń

Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń

Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń

Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń

Likwidacja usterek klasy C na linii 003 na odcinku Kunowice – Zbąszyń


Praca w lokalizacji Czerwieńsk, wymiana rozjazdów.

Praca w lokalizacji Czerwieńsk, wymiana rozjazdów.

Praca w lokalizacji Czerwieńsk, wymiana rozjazdów.

Praca w lokalizacji Czerwieńsk, wymiana rozjazdów.


Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w Luboniu

Rozpoczęcie prac budowlanych na budowie inwestycyjnej w LuboniuZRK DOM Sp. z o o inwestuje w park maszynowy – witamy maszynę po naprawie głównej, która wesprze potencjał inwestycyjno – utrzymaniowy.

Podbijarka

PT 800 30

Podbijarka

PT 800 30

Podbijarka

PT 800 30

Podbijarka

PT 800 30


(więcej…)
1

Rozjazdy na stacji Zbąszyń

2

Rozjazdy na stacji Zbąszyń

3

Rozjazdy na stacji Zbąszyń

4

Rozjazdy na stacji Zbąszyń

7

Siodełka

5

Peron Radówek

6

Przejazd Radówek na lini 273

8

Radówek z nastawni


Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia - trasa Pendolino

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia – trasa Pendolino

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia - trasa Pendolino

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia – trasa Pendolino

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia - trasa Pendolino

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia – trasa Pendolino

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia - trasa Pendolino

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia – trasa PendolinoSzkolenie Obronne

Szkolenie Obronne

Szkolenie Obronne

Szkolenie Obronne

Szkolenie Obronne

Szkolenie Obronne

Szkolenie Obronne

Szkolenie Obronne

Szkolenie Obronne

Szkolenie Obronne


Spotkanie z pracownikami

Spotkanie z pracownikami

Podczas spotkania zostały wręczone medale dla niżej wymienionych pracowników

1. Odznaczenie resortowe „ Zasłużony dla Transportu RP”

 • Wyszomirski Jarosław
 • Bordych Roman

2. Odznaczenie resortowe „Zasłużony dla Kolejnictwa”

 • Klarzyński Tadeusz
 • Smykowski Marek

3. Odznaczenie zakładowe „Zasłużony dla Zakładu Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Spółka z o.o.”

 • Amborski Stanisław
 • Andrzejczak Janusz
 • Grychta Piotr
 • Kołodziejczak Marek
 • Krygier Jarosław
 • Kucera Leszek
 • Ostój Krystyna
 • Skorupa Andrzej
 • Smogór Maciej
 • Ziółkowski Sławomir

 


Obchody dnia Kolejarza

Obchody dnia Kolejarza

Obchody dnia Kolejarza

Obchody dnia Kolejarza

Obchody dnia Kolejarza

Obchody dnia Kolejarza


Rozjazdy ZRK Warszawa Zachodnia

Rozjazdy ZRK Warszawa Zachodnia


Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie

Remont mostu w Gubinie