POCZTA    |   
    • Polski
 

ZRK-DOM

Wzrost 42 % sprzedaży rok do roku, dobre wyniki finansowe na każdym poziomie działalności porównywalne do firm kolejowych takich jak Trakcja, Torpol, Budimex to główne osiągnięcia ZRK DOM Sp. z o o za trzy kwartały roku bieżącego.


Odnotowany wzrost sprzedaży miał miejsce głównie dzięki intensyfikacji prac inwestycyjnych na największych projektach kolejowych wygranych w otwartych przetargach publicznych gdzie konkurentami ZRK DOM Sp. z o.o. były największe spółki kolejowe.


Kluczowy dla ZRK DOM Sp. z o.o. inwestor, PKP PLK , zaprosił w ostatnim czasie firmę do składania ofert cenowych w kilku znaczących przetargach kolejowych. Procedury prekwalifikacyjne w tych zleceniach rozpoczęte zostały wcześniej, natomiast pierwsze rozstrzygnięcia będą znane dopiero w pierwszym kw 2017 r.


Spółka zainwestowała w sprzęt kolejowy w wagony, koparki, maszyny wysokowydajne i chciałaby pozyskiwać w 2017 r z rynku kolejowego kontrakty powiększając przeroby o kolejne 20 %. Będziemy obserwować i wyciągać wnioski z rozstrzygnięć przetargów oraz kontrolując konkurencję.


Pomimo malejącego rynku w ciągu trzech kwartałów bieżącego roku ZRK DOM Sp z o o utrzymał stan zatrudnienia. Pracownicy, którzy zostali zatrudnieni w ZRK DOM Sp. z o.o. przyszli do Spólki między innymi z takich firm jak PKP Energetyka, Feroco, ZUE, Skanska co potwierdza atrakcyjność ZRK DOM Sp z o.o. jako pracodawcy kolejowego, który radzi sobie podczas wyhamowania rynku inwestycyjnego.


W 2017 r. Spółka planuje wzrost etatyzacji w szczególności w Działach Nawierzchni i Trakcji pod warunkiem ożywienia rynku przetargów publicznych. Spółka stawia na rozwój kompetencji trakcyjnej, torowej i nowych technologii w każdej dziedzinie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem pracy w ZRK DOM Sp. z o.o. do przesyłania CV do działu personalnego.