POCZTA    |   
    • Polski
 

Linia kolejowa

Mamy przyjemność zakomunikować, że ZRK DOM Sp. z o.o. jako Lider konsorcjum przystąpił do przetargu by realizować prace na linii kolejowej nr 7 od podwarszawskiego Otwocka do Lublina – jest to największy kolejowy przetarg w PKP PLK o wartości 3.5 mld.


Wraz z nami do przetargu przystąpiły firmy z Chin, Kazachstanu, Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Austrii i Polski czyli cała czołówka europejskich firm kolejowych.
Modernizacja linii kolejowej nr 7 od podwarszawskiego Otwocka do Lublina rozpocznie się w 2017r. I będzie trwała do 2020 roku.
Postępowanie przetargowe podzielono na 8 części (od A do H). Najwięcej chętnych – po 9 podmiotów – zgłosiło się na zamówienie A i B. Zamówienie A obejmuje wykonanie robót modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock – Pilawa, a zamówienie B na odcinku Pilawa – Dęblin.
Finasowanie całej inwestycji odbędzie się przy udziale Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), który specjalnie dla tej inwestycji udzielił PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. kredytu w wysokości 250 mln euro.

http://www.rynek-kolejowy.pl//wiadomosci/najwiekszy-przetarg-plk-wielu-chetnych-na-modernizacje-linii-do-lublina-76383.html
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/27668/250-mln-euro-na-modernizacje-linii-warszawa—lublin.html